Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПІВДЕННО-СХІДНИЙ ВЕКТОР МАУП

15 червня розпочала свою роботу в Україні представницька делегація з найпівденнішої провінції В’єтнаму — Донг-Най, до якої увійшли президент однієї з найбільших виробничо-торговельних державних компаній регіону пан Квач Ван Дук, директори дочірніх компаній та представники партійного керівництва провінції на чолі з керівником провінційного секретаріату Комуністичної партії В’єтнаму паном Ду Тієн Хаєм.

У Бориспільському аеропорту разом з представниками Міжнародного відкритого університету делегацію зустрічали в’єтнамські студенти, серед яких син одного з партійних керівників та племінник президента компанії «Таймексо». Дорогою до Києва вони розповідали своїм землякам про своє навчання в Академії.

А починався цей представницький візит до Києва майже рік тому, коли в результаті серпневого візиту до В’єтнаму проректора з міжнародних зв’язків, генерального директора МВУ М.Цимбала в Академії з’явилося півтора десятка сту-дентів з далекого В’єтнаму та було підписано перші угоди про подальший розвиток співпраці. Під час зустрічі делегації з ректором МАУП М.Головатим її керівник висловив думку про те, що в розвитку українсько-в’єтнамської співпраці немає нічого дивного, бо нинішні керівники в’єтнамських підприємств ще добре пам’ятають українських інженерів та спеціалістів, які свого часу допомагали будувати заводи та електростанції, підіймали з руїн спустошені багаторічною війною міста, практично засновуючи на в’єтнамській землі цілі галузі промисловості, які нині становлять основу економіки держави.

Багато в’єтнамських фахівців свого часу навчалися в Україні. І хоча тепер в’єтнамська молодь має значно більший вибір — навчається у Китаї, Гонконзі, Америці й Росії, не варто забувати традиційних, напрацьованих нашими батьками зв’язків. Тому компанія «Таймексо» та партійне керівництво провінції Донг-Най, дбаючи про майбутнє свого краю,  приїхали до Києва, аби підписати угоди про збільшення кількості студентів, які направлятимуться на навчання в МАУП, щоб потім з допомогою спеціалістів, які навчалися в Україні, розвивати економічну співпрацю між нашими державами.

Окрім навчання в’єтнамських студентів в Міжнародному підготовчому інституті та Президентському університеті МАУП, делегації з далекої Південно-Східної Азії запропонували проводити на базі Академії перепідготовку і підвищення кваліфікації фахівців та державних службовців з різних сфер бізнесу, управління й менеджменту, а також на базі Міжнародної Кадрової Академії створити бізнес-центр для студентів, де вони могли б реалізувати на практиці отримані в Академії знання, зі студентської лави займаючись реальною справою розширення торговельно-економічного співробітництва між нашими державами, розвитком туризму, обміном досвідом, спеціалістами та технологіями, які у сучасному Південному В’єтнамі не поступаються китайським чи гонконгівським. Під час переговорів з ректором Академії М.Головатим не раз висловлювалася думка, що завдяки традиційним дружнім зв’язкам між нашими державами В’єтнам цілком може стати своєрідною базою для просування української освіти, культури й технологій на ринок Південно-Східної Азії та всього Азійсько-Тихоокеанського регіону. І важ-ливим чинником цього процесу повинні стати в’єтнамські студенти, які нині здобувають освіту в МАУП.

Оксана ТЕРПАК
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com