Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«ПОДІЛЛЯ» ГУРТУЄ НЕБАЙДУЖИХ

Бути помітним серед розмаїття громадських організацій в Україні досить не просто. Адже більшість з них створюються лише як «прикриття» для ще одного каналу з відмивання державних коштів, чи ще гірше — громадську організацію використовують як щабель, аби піднятися «нагору, поближче до сильних світу цього».

Громадська організація «Поділля» помітно відрізняється від інших вітчизняних громадських організацій хоча б тим, що працює, насамперед не задля свого іміджу. Її головна мета — об’єднання громадян, походження, навчання і трудова діяльність яких пов’язана з Поділлям задля консолідації зусиль у захисті їхніх національно-культурних, економічних і соціальних інтересів, використання інтелектуальних та інших можливостей у сприянні соціально-економічному розвитку Подільського краю, пропаганді славетної історії, відновлення пам’яток історії та культури, традицій Подільського краю.

Зіткнувшись з цілою низкою проблем, ми замислилися над тим, чому їх так важко вирішувати, а часто й неможливо. Враховуючи, що, згідно з чинним законодавством України, громадські організації можуть офіційно звертатися і до фізичних, і до юридичних осіб для легального отримання необхідної інформації, потрібної у вирішенні насущних питань, ми взяли на себе відповідальність перед земляками за їх вирішення.

За підтримки подолян-депутатів різних рівнів 19 грудня 2005 року на перших установчих зборах було створено, а 17 січня 2006 року Київським міським Управлінням юстиції Мін’юсту України зареєстровано, громадську організацію «Поділля». Ми вирішуємо нагальні питання громадян не лише Хмельницької, а й сусідніх — Вінницької та Тернопільської — областей.

Нині, на жаль, не всі сільськогосподарські товаровиробники мають кошти для закупівлі або ремонту сільськогосптехніки, тож на прохання аграрних господарств Хмельниччини працівники громадської організації «Поділля» вирішували це питання. Під гарантію «Поділля» про те, що аграрні господарства розрахуються за отриману техніку з урожаю цього року, вони отримали в агрофірмі «Амако» техніку. І тепер з цією фірмою ми налагодили ділові стосунки.

На прохання агрогосподарства з Хмельниччини організація «Поділля» виступила перед ВАТ «Новоград- Волинський РайАгроПромТехніка» гарантом для отримання його відремонтованих двигунів до тракторів Т-150, оскільки ВАТ без оплати за ремонтні послуги категорично відмовилося повернути власникам відремонтовану техніку.

Було вирішено, що господарство розрахується за ремонт двигунів частиною майбутнього врожаю. Так господарство вчасно навесні отримало свої відремонтовані тракторні двигуни.

Організація «Поділля» неодноразово практично допомагала вирішити складні й спірні питання, що виникали між агрогосподарствами та підприємствами агросервісного обслуговування і з переробки сільгосппродукції. Постійно надаються юридичні послуги подолянам з отримання державних актів на право власності на земельні паї.

У Шепетівському районі Хмельницької області потрібно було організувати роботи з реставрації Свято-Різдвянського Богородицького чоловічого монастиря в Городищі. Його свого часу не занесли до Єдиного державного реєстру пам’яток України. Тепер цей монастир потребує реставрації, однак через цю обставину Шепетівська районна державна адміністрація не може виділити кошти. Керівництво району неодноразово зверталося до обласної державної адміністрації, але їм весь час відповідали — це питання не в їхній компетенції.

Представники громадської організації «Поділля», зв’язалися з Державною службою охорони культурної спадщини України та Науково-дослідного інститутом з охорони історичних пам’яток, який безпосередньо вирішує питання занесення історичних об’єктів до Державного реєстру пам’яток України. Отримавши пакет необхідних методичних документів, ми передали їх Шепетівській районній держадміністрації. «Поділля» домовилося із спеціалістами науково-дослідного інституту і про консультативно-методичну допомогу.

Хмельницька облдержадміністрація і Хмельницька облрада у вересні 2007 р. запросили «Поділля» на ІІ Міжнародний економічний форум «Інвестиційні можливості Хмельниччини», організований Хмельницькою торговельно-промисловою палатою, де взяли участь представники Болгарії, Литви, Польщі, Московської обласної думи Російської Федерації, Українська академія європейської інтеграції, Український центр сприяння іноземному інвестуванню, керівники області, районних держадміністрацій, підприємств та організацій Хмельниччини, а також запропонували взяти участь у заходах з відзначення 70-річчя утворення Хмельницької області.

Торік ми допомогли нашим землякам отримати стаціонарні місця в Українському науково-дослідному інституті кардіології ім. М.Стражеско, науково-дослідному інституті хірургії ім. О.Шалімова та лікувальних установах для дітей. На жаль, через брак фінансування громадська організація «Поділля» не змогла надати матеріальну допомогу хворим.

Зараз ми опікуємося долею 21-річної Наталі, хворої на гостру лейкемію. На першому етапі лікуванні з донорською кров’ю Наталі було занесено гепатит В+С. Щоб врятувати життя дівчині, необхідне невідкладне лікування гепатиту. А це дуже дорого — близько 100 000 тис. грн. Мати Наталі таких коштів зібрати не в змозі. Дівчина розпочала лікування і припиняти його в жодному разі не можна. У нас є лише кілька місяців, щоб зібрати необхідну суму для подальшого лікування.

Не менш важливою є підготовка та проведення благодійної художньої виставки з робіт дітей одного з інтернатів Київщини — її заплановано на початок травня цього року.

Це далеко не повний перелік питань, які взялася вирішити громадська організація «Поділля». Для цього, звичайно, потрібен час, кошти, а головне — небайдужі люди, для яких чуже горе — як своє, чужа радість — як спільна. До «Поділля» долучаються різні люди — за віком, освітою, фахом, соціальним станом, досвідом господарської та громадської роботи. Одні приходять і залишаються, інші з часом вибувають. Але кожен з них залишає тут часточку своєї душі. Особливо приємно, що до діяльності «Поділля» активно долучається молодь. На початку березня було створено Молодіжний дискусійний клуб. Він відчутно допомагає у здійсненні проектів та акцій.

Ми запрошуємо всіх, кому не байдужа подальша доля краю, стати з нами поруч та спільно робити благородну справу!           Громадська організація «Поділля» радо прийме до своїх лав кожного небайдужого українця.

Анатолій Артемчук,
 голова Ради громадської організації «Поділля»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com