Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПОТРІБЕН ТРАНЗИТНИЙ КАРТЕЛЬ

«Реакція української влади на газовий конфлікт між Росією та Білоруссю вкотре засвідчила її маріонеткову сутність...», — заявив лідер Все­українського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

«Через Україну та Білорусь проходить переважна більшість російського газового та нафтового експорту до Західної та Центральної Європи. Очевидно, що РФ є залежною від цих країн в забезпе­ченні левової частки свого бюджету, сформованого на базі своєї примітивної сировинної економі­ки. У такому становищі саме Україна та Білорусь мають всі шанси виграти для себе певні пільги як віддяку за економічну стабільність РФ. Україні в газових домовленостях з Росією потрібно встановити жорстку пропорційну залежність цін за транзит російського газу територією України та за оренду підземних газових сховищ з ціною на газ для України. Така політика була б ефективнішою, якщо б її запровадила не тільки Україна, але одночасно й інші країни-транзитери, насамперед Білорусь. Сьо­годні РФ є монополістом-постачальником, який використовує своє становище й натравлює своїх сусідів-транзитерів один проти одного, штучно стримуючи ціну на транзит. Але такий стан речей стане неможливим, коли ці країни об’єднаються й почнуть говорити з РФ одним тоном. Альтернати­ви тому немає, адже на прикладі Білорусі ми бачимо, що жодні поступки, навіть такі стратегічні, як де-факто здача власної ГТС Москві чи добровільна втрата частини свого суверенітету шляхом всту­пу до митного союзу, врешті-решт не вгамовують агресивної поведінки цього монополіста. Намага­тися порозумітися з таким «партнером» марно, адже на злобу дня Кремлю не треба вмовляти одно­го з транзитерів, достатньо просто звернутися до його сусіда, який здатний прогнутися під Моск­вою. Україна має спрямувати свої зовнішньополітичні зу­силля на побудову тісної політичної та економічної співдружності з природними союзниками — краї­нами Балто-Чорноморської геополітичної осі (Швеція, Норвегія, Фінляндія, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Білорусь, Болгарія). Одним з пріоритетів такого проекту має стати створення органі­зації країн-транзитерів російських енергоносіїв. Лише така організація зможе плідно захищати інтереси сусідів Росії в їхніх енергетичних війнах з цим монопо­лістом. Так вважає голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com