Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Христос Воскрес і все творіння радіє

Глибокоповажна професорсько-викладацька корпорація, любі студенти, дорогі брати та сестри, Христос Воскрес!

Світле Христове Воскресіння  — саме радісне й велике свято в житті православного християнина. Це  — Велика подія в історії всього людства, яка є   основним принципом розвитку та оновлення  Православної Церкви. Мова йде, в першу чергу, про розміщення релігійних пріоритетів. Первинним для християнина є людське буття у світлі Воскресіння Христова, Євангельського Одкровення й неземної радості про Воскреслого Господа Ісуса, вторинним залишаються строгі аскетичні вправи,  естетика, культурологічні аспекти.

Сучасний християнин  — той, у якому «оселився» Воскреслий  Бог. І тому якщо в церковній практиці християнства немає радості воскресіння, постійного духовного відновлення прагнення до нескінченного пізнання,  досконалості в чеснотах Христа, творчого пориву духу, а є тільки відданість букві закону, уставу, правилам і заборонам — це помилковий шлях духовного буття християнина. Дріб’язковість, фанатизм і обрядовірство, які проникають у церковне парафіяльне буття, не тільки руйнують християнську любов, соборність, але й спотворюють основи християнського богослов’я й благовіствування. Справжнє православне богослов’я — це проголошення  Христа Воскреслого, Котрий воскрешає і нас, дає нам силу любити, творити та протистояти ворожим силам зла.

Людство творить нові цивілізації, віртуальні світи й планети, але зміст справжнього життя вислизає від нього. І саме християни, здолавши страх і обмеженість, мусять проповідувати світу зміст людського буття в єдності з Воскреслим Христом Спасителем. Життя має сенс, воно безмірно радісне, тому що є Господь, Христос, Який переміг сили пекла та зруйнував царство сатани. Християни актуалізують перемогу Господа над сірістю, буденністю й мороком буття. Християнство продовжує свій духовний подвиг, бій за Царство Христове. Церква — це Христове воїнство, що бореться за вічні абсолютні цінності Євангелія, соціальну справедливість і Правду Божу. В руках християн — не щит та меч, а Живоносний Хрест, Євангеліє, Чаша Христова зі Святими Дарами,  у серці — богослов’я воскресіння та оновлення світу, а на вустах — слова: «Нехай Воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і побіжать від лиця Його ненависники Його!» І полем бою є не тільки серце людини, але й соціальна платформа розвитку сучасного людства. Це, в першу чергу, сфера виховання, освіти, наукових досліджень, журналістика, політика та соціальне служіння, сповнене милосердя та милості Божої.

Воскресіння Христове нагадує нам про відновлення й воскресіння нашого життя, про квітучу весну всього людства. «Христос Воскрес!» — вічні слова-мед християнства, яке проголошується у безмежному просторі Всесвіту.

Пасха Христова — радісна проповідь християнства, ніби музика слави й прославлення, ніби яскраве тепле полум’я Єрусалимських свічок Живоносного Гробу Господнього, сонячне світло благодаті Божої, яке зігріває та просвіщає серця віруючих християн на землі.

Протоієрей Діонісій Мартишин,
настоятель академічного храму Собору Дванадцяти Апостолів,
завідувач кафедри православної культури та теології МАУП

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com