Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Хмарна АТС і навіщо вона вашому бізнесу

Якщо у вашій компанії вже використовується хмарна АТС або віртуальний офіс - навряд чи ця стаття вам стане в нагоді. Якщо ви ще не користувалися АТС, то цей матеріал для вас.

Що таке віртуальна АТС

АТС - це телефонна система компанії, яка забезпечує підключення внутрішніх номерів до зовнішніх телефонних лініях і мобільних мереж (все робочі телефони ваших співробітників в цілому). Віртуальна АТС - це послуга, яка замінює фізичну офісну телефонну станцію. Клієнт отримує в користування програмну IP-АТС.

У випадку з традиційною АТС «залізяка» знаходиться на стороні клієнта, а у випадку з віртуальною станцією - все обладнання і програмне забезпечення розгорнуто у оператора, клієнт підключається до АТС через інтернет.

хмарна телефонія

Отже, навіщо бізнесу потрібна АТС?

Створити образ надійної компанії

Уявіть, що ви вирішили замовити собі меблі для кухні. Ви вбиваєте в пошук «Кухонний гарнітур купити», і пошуковик видав сайти інтернет-магазинів. На деяких сайтах вказано міський номер телефону і номера всіх департаментів, а на інших - тільки стільниковий телефон. Кому б ви подзвонили в першу чергу?

Найчастіше у стартапів і молодих бізнесів банально може не бути офісу, співробітники працюють з дому і використовують стільникові телефони, а на сайтах молоді підприємці вказують особисті мобільні номери. У такій ситуації хмарна телефонія допоможе поліпшити імідж - створити образ великої компанії, якій можна довіряти. Ви отримуєте міські номери, а також можете створювати окремі номери для своїх «департаментів» (навіть якщо у вас їх немає). Така функція може особливо стати в нагоді в спілкуванні з великими корпоративними клієнтами.

Клієнти не встигнуть піти до конкурентів

Уявіть, що ви вирішили зробити косметологічну процедуру. Для цього вам потрібно записатися в салон краси. Ви вибрали перукарню, на її сайті вказано три номери. Ви телефонуєте по першому - зайнято, за другим - зайнято, по третьому - ніхто не підійшов. Ви закриваєте сайт і йдете шукати інший салон краси.

Хмарна телефонія дозволяє приймати дзвінки по одному номеру на стільки пристроїв, скільки ви захочете. Не зміг відповісти один співробітник - відповість інший.

Економія

Раніше для підключення міських номерів вам необхідно було проводити в офіс телефонні лінії або купувати у стільникових операторів корпоративні SIM-карти. Тепер досить мати ноутбук і підключення до інтернету.

Контролювати співробітників і оптимізувати бізнес-процеси

Сучасна віртуальна АТС - це програмне забезпечення з великою кількістю функцій: вбудована статистика по кожному дзвінку з можливістю аналізу, запис і зберігання розмов, голосове привітання при вхідних дзвінках, розподіл дзвінків на всіх менеджерів і черга очікування, віртуальний факс і голосова пошта. Практично будь-яка хмарна АТС може бути інтегрована з CRM, така інтеграція відкриває багато можливостей: ви бачите картку клієнта при вхідному дзвінку, дзвінок автоматично потрапляє на відповідального менеджера, можна створювати оповіщення по телефону про нові послуги і т.д.

Подорожуйте і залишайтеся на зв'язку

Завдяки віртуальній АТС ви можете робити вихідні дзвінки (номер визначається як офісний) і приймати вхідні в будь-якій точці світу, де є інтернет. А ваші співробітники можуть відповідати на вхідний офісний дзвінок з дому.

Якщо ви раптом вирішите переїхати в іншу країну, ваші клієнти цього навіть не помітять. Там, де є інтернет - є ваша телефонія.

Додатковим плюсом є «безкоштовний» телефон під час поїздок за кордон.

віртуальний дзвінок

Налаштувати все «під себе»

Віртуальна АТС - це програмне забезпечення, яке ви можете інтегрувати з іншими сервісами - а значить, додавати всі необхідні вам функції і фішки.

Ось приклад такої «індивідуальної настройки»:

Ви володієте агентством нерухомості. У вас працює багато агентів-ріелторів, в роботі яких є свої особливості:

  • Вони постійно в русі і їх необхідно контролювати, інакше дуже складно організувати кілька переглядів об'єктів в день.
  • Якщо непорядний агент отримує доступ до бази об'єктів нерухомості або клієнтів, то він може використовувати це в своїх особистих цілях - здійснювати операції «на стороні», забираючи прибуток собі.

Одне з таких агентств стало клієнтом хмарної телефонії від OBLAKO - це віртуальний офіс, інтегрований з CRM, корпоративним мобільним зв'язком та геолокації. Ось яке рішення зробила Oblako для ріелторського агентства:

  • Ріелтори, які працюють в місті і постійно знаходяться в роз'їздах, при вхідних дзвінках на їх мобільні не бачать прямі номери власників житла. Замість номера телефону використовується цифровий код клієнта, за яким можна зателефонувати.
  • Дзвінок господині квартири або молодій сім'ї можливий тільки з робочою сім-карти і тільки за умови обов'язкового запису розмови. Іншої можливості немає, тому що справжній номер захований. При такому сценарії шанси провести «сіру» угоду зводяться до мінімуму.
  • У разі скасування угоди, власник агентства може детально вивчити всі події по цій угоді, включаючи записи розмов.
  • Якщо у клієнта раптом змінився прикріплений агент, немає необхідності запам'ятовувати його контакти. Дзвінок за єдиним номером автоматично потрапить на стільниковий нового співробітника.

Налаштування хмарної АТС займе один день. Інтерфейс системи простіше будь-якої соціальної мережі: якщо співробітники вміють слухати музику і створювати поштові скриньки, то і роботу з віртуальною АТС освоять за пару хвилин.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com