Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ВІДСТОЇМО ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР УКРАЇНИ

ЗВЕРНЕННЯ Української Консервативної партії до Президента України В. А.Ющенка, Голови Верховної Ради України В.М.Литвина, Прем'єр-міністра України Ю.В. Тимошенко з приводу майнової суперечки міждержавним комітетом телебачення і радіомовлення та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення

Шановні перші особи Української держави!

Розпорядження Кабінету Міністрів України № 253-р від 12 липня 2005 року «Про розміщення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення» привело до жорсткого протистояння двох відомств, уповноважених здійснювати регуляторні функції в українському інформаційному просторі. Майнова суперечка поступово переростає в політичне протистояння, спрямоване на знищення або суттєве ущемлення функціональних можливостей легітимного державного органу (Державного комітету телебачення і радіомовлення) та його підміну не передбаченим українським законодавством утворенням (Національною радою з питань телебачення і радіомовлення).

З 26 по 29 липня 2005 року керівництво і співробітники Держкомтелерадіо не могли потрапити до своїх робочих місць на вул. Прорізній, 2, оскільки приміщення Комітету самовільно захопили і незаконно утримували працівники і керівники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 28 липня представники Нацради викрали службові документи Держкомтелерадіо, про що з гордістю повідомили на прес-конференції, а також захопили і утримували заручника, що також було зафіксовано у відповідних актах працівниками Шевченківського РУГУ МВС України у м. Києві.

Показово, що зазначені дії керівництво й представники Нацради вчинили після зустрічі в.о. голови Комітету А.Л. Му-раховським та заступником Голови Нацради І.Ф.Курусом і підписання 23 липня 2005 року протоколу про наміри щодо розміщення підрозділів Національної ради на першому етапі. Згідно з цим протоколом Держкомтелерадіо звільнив для Нацради кімнати на 2, 3 і 4 поверхах, окрім кімнати № 413, у якій розташовано архів (це передбачено протоколом). Однак амбітному керівництву Нацради цього було замало, і воно, порушуючи власні ж домовленості, 26 липня почало війну ще й за п'ятий поверх будинку на Прорізній, 2.

Водночас Держкомтелерадіо України як центральний орган виконавчої влади й надалі зобов'язаний забезпечувати виконання покладених на нього завдань державного управління в інформаційній та видавничій сферах, а також (згідно зі ст. 11 Закону України «Про державну службу») забезпечити права державних службовців на створення здорових, безпечних та належних для високопродуктивної роботи умов праці. Однак Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 253-р від 12 липня 2005 року «Про розміщення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення» не визначено нове місце розташування Держкомтелерадіо. У зв'язку з цим Держкомітет у разі повного виселення з приміщення на Прорізній, 2 втрачає юридичну адресу, а разом із нею і статус юридичної особи (суб'єкта господарювання). З цих же причин зазначене Розпорядження Кабміну не є достатньою юридичною підставою для вивільнення нинішніх приміщень Держкомтелерадіо України і їх передачі в оперативне управління Національною радою.

На жаль, засоби масової інформації (особливо телебачення і радіо) мало і неналежним чином висвітлюють сутність і перебіг скандалу між Держкомтелерадіо і Нацрадою. Дається взнаки залежність цих ЗМІ від Нацради, яка виступає, головним чином, як розпорядник ліцензіями на радіо- і телечастоти.

Основною причиною появи зазначеного Розпорядження Кабміну і спричиненого ним скандалу, вочевидь, є початок боротьби за переділ сфер впливу в інформаційному просторі країни напередодні виборів 2006 року, намагання послабити можливості Держкомтелерадіо і посилити вплив Нацради.

Ще одна, не менш суттєва, причина негідної й брутальної поведінки керівництва Нацради — звіт цього відомства у Верховній Раді, який гряде 1 листопада 2005

р. Установа, яка має 160 осіб кадрового складу по всій Україні, зокрема в Києві — 130, фактично не має жодних конкретних і позитивних результатів своєї діяльності. Звітувати фактично нема про що, хіба про свою деструктивну політику в українському інформаційному просторі. Єдиним виходом із такої ситуації є провокування скандалу і звинувачення інших у тому, що, мовляв, не дають працювати.

У зв'язку з викладеним вище, Українська Консервативна партія засуджує політику і поведінку керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України і вимагає:

1.  Визнати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення України як позавідомчий, неконституційний орган нелегітимним і зайвим утворенням, що стоїть на заваді розвитку українського інформаційного простору, і ліквідувати її 1 листопада  2005  р.   під час відповідних слухань у Верховній Раді України.

2.  Скасувати Розпорядження Кабінету Міністрів      України № 253-р від 12 липня 2005 року «Про розміщення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення».

3.  Повернути приміщення за адресою Прорізна, 2 Державному комітету телебачення і радіомовлення України.

4.  Реорганізувати Державний   комітет телебачення і радіомовлення України й перейменувати його на Державний комітет інформаційної політики України згідно з функціями, які він реально     виконує    — здійснення національної     інформаційної політики, регулювання і ліцензування радіо-і телепростору та частот,  розвиток поліграфічної галузі, друкованих засобів масової інформації та книговидання в Україні.

5.  Нинішній владі та іншим політичним силам      припинити будь-які спроби незаконного перерозподілу інформаційного простору України задля власних інтересів.

Президія Національної Ради
Української Консервативної партії

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com