Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«СХИЛЯЮСЬ ПЕРЕД МУЖНІСТЮ ВІТВІЦЬКОЇ...»

Шановна редакціє!

Беручись за перо, щоб написати вам, згадала один давній вислів: мій дім — там, де моя бібліотека. Ніби про мене й про більшість моїх колег хтось із мудрих світу цього сказав. Адже за фахом я — бібліотекар, давно працюю з книгою, спілкуюся з читачами різних поколінь, насамперед — із юними шанувальниками слова. Не з чуток знаю, що це за професія, яких самовідданих і закоханих у книгу й бібліотечну справу людей вона потребує. Які тяжкі часи в останнє десятиріччя пережила і книга, й вітчизняна бібліотечна справа. Та й нині переживає...

Хоча все це ніби на другий план відійшло, коли в попередньому випуску «Українського Консерватора» я прочитала статтю Олександра Кавуненка «Протистояння». Настільки захопила мене розповідь про долю Євгенії Іванівни Вітвіцької, якій доводиться не просто працювати, а боротися, щоб українське слово звучало в російському, за твердженнями шовіністичних невігласів, місті Севастополі.

Боронити Слово і дім, де воно живе, де живе Книга, — хіба це не саможертовність, не щоденний подвиг жінки, котрій доводиться долати опір владних чиновників?

Їх хочеться запитати: чи, бува, у владному потьмаренні не забули вони, що без книги, без бібліотеки кожен із них не мав би ні освіти, ні посади, яку нині обіймає.

Схиляюся перед мужністю Вітвіцької. Знаючи про суди, які доводиться витримувати Євгенії Іванівні, хочеться стати поруч із нею. І морально не тільки я, а й мої колеги — там, у Севастополі, в обороні єдиної української бібліотеки, якою опікується Євгенія Іванівна Вітвіцька.

Щоб не почувалася вона самотньою, шлемо їй оце слово на підтримку, а також два десятки книг від столичних колег.

Нехай звеселиться її серце.

Дякуючи редакції «Українського Консерватора» за публікацію в газеті під промовистою назвою «Протистояння», вірю, що в цьому протистоянні переможе справедливість, правда, а не олжа. Що буде у Севастополі українська бібліотека. А з часом — і не одна.

Ганна ЯРЕМЕНКО,
головний бібліотекар
Державної бібліотеки
України для юнацтва
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com