Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СХОДИНКИ ЧАСУ

21 грудня 1958 року, через три місяці після ухвалення нової конституції Франці, Шарль де Голль - герой Другої світової війни - став першим президентом П'ятої Республіки.

1991 року керівники 11-ти з 15 колишніх радянських республік підписали в Алма-Аті Декларацію про утворення Співдружності Незалежних Держав.

22 грудня 1872 року Микола Міклухо-Маклай полишає Нову Гвінею і на кліпері "Ізумруд" продовжує подорож по Індо-Малайському архіпелагу.

1980 року здійснено енергетичний пуск першого енергоблоку Рівненської АЕС потужністю 440 мегаватів. Другий енергоблок, потужністю 440 мегаватів, став до ладу рівно через рік --  22 грудня 1981 року, а третій, потужністю 1000 мегаватів, - 22 грудня 1986 року.

23 грудня 1947 року  американськi фiзики В. Шоклi, В. Браттейi та Д. Бардiн виготовили перший транзистор. Він був надзвичайно примiтивним, однак працював досить впевнено. Про цю подiю було публiчно оголошено лише через пiвроку, на презентацiї в Нью-Йорку. Тодi цей винахiд, який ознаменував собою добу напiвпровiдникiв, вчену спільноту не особливо вразив.  Однак уже 1956 року всiх трьох американцiв було удостоєно Нобелiвської премiї в галузi фiзики. До того ж Джон Бардiн став єдиним у столiтнiй «Нобелiвськiй iсторiї» двiчi лауреатом в однiй i тiй самій номiнацiї: другу премiю йому було присуджено 1972 року за створення теорiї надпровiдностi.

25 грудня 800 року Папа Римський Лев III коронував франкського короля Карла Великого iмператором i передав йому вiдповiднi регалiї. Карл, заснувавши вiдому династiю Каролiнгiв, змiг вiдродити iмперiю, яка проiснувала ще більш як тисячоліття - до 1806 року.

26 грудня 1926 року пiсля смертi iмператора Японiї Йосiхiто на трон зiйшов його 25-рiчний син Хiрохiто, який був ранiше принцем-регентом за правління свого божевiльного батька. Одночасно для всiх жителiв Країни Сонця, Що Сходить, було оголошено нову добу, оскiльки, за давньою традицiєю, рахунок рокам в Японiї починається щоразу заново з початку приходу до влади нового iмператора.

27 грудня 537 року в Константинополi було освячено вiдомий Собор св. Софiї, який майже на ціле тисячоліття став головним храмом не лише Вiзантiйської iмперiї, а й усiєї схiдної Християнської Церкви. Імператор Вiзантiї Юстинiан Великий, за наказом якого архiтектори з Малої Азiї Анфiмiй Тральський та Ісидор Мiлетський будували цей собор, сам заклав перший камiнь в його підмурівок і суворо контролював будiвництво.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com