Через місяць, 10 лютого, в італійському Турині розпочинається найбільше за останні чотири роки дійство — Олімпійські ігри

Штаб олімпійської підготовки затвердив представництво спортивної делегації України на ХХ зимових Іграх. До Турина поїде 95 осіб, з яких 53 спортсмени.

Найчисленнішою українською командою будуть лижники — 12 спртсменів. Трохи менше представництво українців у фігурному катанні і біатлоні: 11 і 10 осіб відповідно. В інших видах спорту статистика виглядає таким чином: фрістайл — 7 осіб, санний спорт — 6, гірськолижний — 3, шорт-трек, стрибки на лижах, лижне двоборство, ковзанярський спорт — по одному атлету. Остаточний список української збірної затвердять найближчим часом.

А тим часом спортсмени активно готуються до Олімпіади. Якщо проаналізувати досягнення наших атлетів за останній рік-два, то ми сміливо можемо розраховувати на одну-дві нагороди.

Найбільші надії покладаємо на танцювальний дует Олена Грушина — Руслан Гончаров. Торік вони стали бронзовими призерами чемпіонату світу, віце-чемпіонами Європи, а у фінальному розіграші серії Гран-прі програли лише росіянам. І хоча цього сезону наші фігуристи впевнено окупували другу сходинку світових танців на льоду, проте суперниками вважають усю першу десятку найсильніших дуетів планети. Олена й Руслан не розкрили своїх планів на Олімпіаду, однак зізналися, що якість медалі для них матиме неабияке значення. Найсильніша наша фігуристка-одиночниця Олена Ляшенко, бронзова призерка чемпіонату Європи—2005, навряд чи зможе поборотися за медалі Турина—2006. Однак українці до снаги потрапити до десятки найкращих.

Другу нагороду чекаємо від лижниці Валентини Шевченко.  2004 року вона стала володаркою Кубка світу з класичних (довгих) дистанцій і посіла третє місце в загальному заліку розіграшу Кубка світу, куди належать і спринтерські дистанції. Цікаво, що Валентина ігнорувала виступи на останніх. Проте перемоги і майже постійне місце у трійці лідерів на класичних дистанціях їй дали змогу компенсувати «прогули» в спринті. Цього сезону українка 31 грудня досягла свого (поки що) найбільшого успіху — «бронза» на етапі Кубка світу в Чехії. А минулої суботи на черговому етапі в Естонії Валентина посіла п’яте місце, хоча пройшла ті ж 10 кілометрів на хвилину швидше, ніж тиждень тому. Схоже, наша лижниця поволі підходить до оптимальної фізичної форми. Дуже хочеться вірити, що у лютому Валентина набере максимальних обертів і фініш Турина буде для неї медальним.

У біатлоні досягти успіху може Андрій Дериземля. Торік він був неодноразовим призером етапів Кубка світу, чемпіоном і віце-чемпіоном першості Європи. Однак його виступам бракує стабільності. Кілька років тому Україна була серед світових лідерів жіночого біатлону, нині ж наші спортсменки залишили межі навіть другої десятки.

Приємно можуть здивувати фрістайлісти. Доказ тому — третє місце Тетяни Козаченко на етапі Кубка світу, який завершився кілька днів тому в канадському Монт-Габріеле. Програла наша акробатка спортсменкам зі Швейцарії. Надія Діденко й Ольга Волкова посіли 16 і 18 місце відповідно. У змаганнях чоловіків результати гірші. Найкращий з українців Енвер Аблаєв — 11-й, Олександр Авраменко – 18-й, Станіслав Кравчук – 22-й, Ігор Ішутко – 32-й. Олександр Авраменко, суперобдарований 17-річний атлет, торік на чемпіонаті світу в компанії фрісталійстів, старших від нього на 10-15 років, посів 25-те місце. Спортивна громадськість обговорювала виступ юного українця не менше, ніж успіхи призерів чемпіонату світу.

Певні сподівання можемо пакладати і на нашу саночницю Лідію Лудан. На одному з етапів Кубка світу 2005 року вона посіла п’яте місце.

А тим часом, як повідомляє оргкомітет зимових Ігор, найбільший ажіотаж серед  уболівальників викликають фігурне катання, чоловічий хокей і гірські лижі. Нині продали близько 80 відсотків квитків із цих видів спорту.

Нагороди українців на зимових Олімпійських іграх

1994, Ліллехаммер, Норвегія: Оксана Баюл, фігурне катання — «золото», Валентина Цербе, біатлон — «бронза».

1998, Нагано, Японія: Олена Петрова, біатлон — «срібло».