Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПАЛЕСТИНЦІ ЗРОБИЛИ СВІЙ ВИБІР

На минулих парламентських виборах в Палестині переконливу перемогу отримав рух ХАМАС.  Точніше –створений ним виборчий блок  "Преоброзования и реформи». Його представники займуть  76 з 132  парламентських місць.  43  -- залишаються за партією "Фатх". Власне, результати виборів, якщо для когось і були несподіваними, однак загалом прогнозовані. Принаймні, той тиск, який відчували палестинці напередодні голосування, до інших результатів призвести не міг. Варто лише пригадати, що за місяць до виборів представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана  «ненав’язливо» натякнув палестинцям, кого слід обирати, висловивши думку, що в разі приходу до влади ХАМАСу палестинська національна адміністрація може залишитися без фінансової допомоги. Таке застереження було й у конгресу США. Проте ці заяви аж ніяк не вплинули на волелюбних палестинців.

«Це перемога палестинського народу, який проголосував проти окупації, який проголосував за спротив, за нову політичну систему, засновану на партнерстві лідерів», -- заявив лідер ХАМАС Ізмаїл Ханаі.

Утім, як прогнозують експерти, перед новою владою постане чимало проблем. І справа тут не в тиску Ізраїлю, США та Європейського Союзу, які ретельно відслідковуватимуть кожний крок, кожне слово представників ХАМАС. Тим паче що представники цих країн заявили: з новою владою вони не матимуть справи, доки та не засудить насилля та не визнає право на існування Ізраїлю. Та представники ХАМАС відхилили цей заклик «четвірки» міжнародних посередників. «Квартету» варто було б вимагати від Ізраїлю припинити окупацію та агресію, а не вимагати, щоб жертва (палестинці) визнали окупацію й мовчки дивилися на цю агресію», -- заявив представник руху Самі Абу Зухрі.

Тим часом самі представники ХАМАС заявляють про свою готовність підписати угоду про тимчасове перемир’я. Однак за умови, що рух залишає за собою право на зворотню реакцію.

Тож на Близькому Сході очікуються спекотні політичні дні. Головне в таку «політичну спеку»  мати холодну голову.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com