Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НЕХТУЮЧИ РІШЕННЯМ СУДУ,

керівництво Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України продовжує чинити протизаконні дії проти МАУП.

 
До Генеральної прокуратури
 України
 
вул. Різницька, буд. 13/15,
Київ, 01011
 
 
 
 
 
ЗАЯВА

Звертаємося до Вас з приводу вчинення високопосадовцями Міністерства освіти і науки України, а саме міністром С.Ніколаєнком, заступником міністра з питань вищої освіти М.Степком і начальником Управління ліцензування, акредитації та нострифікації МОН України В. Домнічем, дій, які містять ознаки злочину у сфері службової діяльності і  які передбачені диспозицією статті 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість», а також дій, які містять ознаки злочину проти авторитету органів державної влади і передбачені диспозицією статті 356 Кримінального кодексу України «Самоправство».

Міжрегіональна Академія управління персоналом упродовж 2005 року зверталася до Міністерства освіти і науки України з питань ліцензування. Усі терміни розгляду і надання відповідей високопосадовцями грубо порушувалися. І досі у Міністерстві освіти і науки України на розгляді 37 справ. Очевидно, ця ситуація є наслідком відвертого зволікання відповідних посадових осіб міністерства, які намагаються у будь-який спосіб загальмувати або взагалі відкласти прийняття рішень щодо поданих Академією матеріалів. Вірогідно, що така поведінка високопосадців є або службовою недбалістю або прихованою формою вимагання хабара – а отже, має ознаки корупційних дій.

Протиправність дій високопосадовців Міністерства освіти і науки України щодо вимоги про зміну організаційно-правової форми було підтверджено постановою Господарського суду Києва від 26 грудня 2005 р.

Такі дії високопосадовців Міністерства освіти і науки України стали перешкодою у наданні Академією освітніх послуг більш як двом тисячам абітурієнтів (відповідно до поданих у заявках ліцензійних обсягів), що завдало Академії збитків у особливо великих розмірах - на суму приблизно 50 000 000 грн (з розрахунку зазначеної кількості студентів, помноженої на середню вартість навчання упродовж усього терміну навчання).

Ці дії містять ознаки злочину, передбаченого ст. 206 КК України (протидія законній господарській діяльності).

Незважаючи на рішення суду, керівництво Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України продовжує чинити протизаконні дії. Так, начальник Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України В.Домніч у листі від 18.11.05 за № 6/1 – 651 висунув Академії вимогу переоформити ліцензію на здійснення освітньої діяльності, розподіливши ліцензійні обсяги між структурним підрозділами. 20 грудня 2005 р. Академія подала заяви на переоформлення ліцензій і сертифікатів про акредитацію відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та Порядку ліцензування освітніх послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2003 р., № 1380.

Управління ліцензування, акредитації і нострифікації у листі від 20 січня 2006 р. за № 6/1 - 18 повідомило Академію, що питання про переоформлення буде розглянуто на черговому засіданні Державної акредитаційної комісії (ДАК). Така відповідь є неправомірною, оскільки порушує чинні нормативні документи.

Ліцензії і сертифікати, які запропоновано переоформити, є чинними. Видавалися вони з включенням регіональних підрозділів, починаючи з 1998 року, і переоформлювалися відповідно до змін у нормативних актах, які  регулювали питання ліцензування й акредитації. Нині пропонується привести їх форму до чинних вимог. Тобто йдеться про необхідність переоформлення, а не про видачу ліцензій і сертифікатів на нові спеціальності.

Згідно зі статтею 18 Закону України «Про вищу освіту», на Міністерство освіти і науки України покладено повноваження із здійснення ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, видачі їм ліцензій та сертифікатів. Пункт 25 Положення про Управління ліцензування, акредитації та нострифікації МОН України визначає, що саме на цей підрозділ покладено функції оформлення і видачі ліцензій та сертифікатів про акредитацію.

Перекладання прийняття рішення про переоформлення ліцензій на ДАК є неприпустимим, позаяк це питання не в його компетенції, яку визначено пунктами 3, 4 та 5 Положення про Державну акредитаційну комісію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2003 р., № 1380.

Вважаємо, що такі дії Міністерства освіти і науки України, в особі міністра С.Ніколаєнка, заступника міністра М.Степка та начальника Управління ліцензування, акредитації та нострифікації МОН України В. Домніча, є грубим порушенням чинного законодавства України у сфері ліцензування.

Оскільки у листі за підписом В.Домніча повідомлено, що засідання Державної акредитаційної комісії має відбутися 28 лютого 2006 року, а заяву МАУП подала 20 грудня 2005 року, то такими діями зі створення штучних перешкод та перенесення розгляду ліцензійної справи високопосадовці Міністерства освіти і науки України грубо порушують п.26 Порядку ліцензування освітніх послуг, згідно з яким загальний термін прийняття органом ліцензування рішення за заявою навчального закладу не може перевищувати двомісячний термін з дати отримання його заяви та всіх необхідних документів.

На підставі викладеного вище, керуючись статтями 94, 95 та 112 Кримінально-процесуального кодексу України, ПРОСИМО:

Вивчити обставини справи, викладеної у заяві, та за необхідності притягти до кримінальної відповідальності зазначених високопосадовців Міністерства освіти і науки України.

Додаються:

1.     Копія Постанови Господарського суду Києва від 26 грудня  2005 р.;

2.     Копія листа Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України від 18.11.05, № 6/1 – 651;

3.     Копія листа Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України від 20 січня 2006 р., № 6/1 – 18.

 
 
Ректор Академії 
М.Головатий
 
Керуючий справами –
секретар Президії 
В.Короткін
 
Голова Ради трудового
колективу
С.Ярошенко
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com