Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КАДРИ ЗВІЛЬНЯЮТЬ - СИСТЕМУ ЗАЛИШАЮТЬ

«Персонал Плюс» не раз писав про зловживання в Управлінні ліцензування, акредитації та нострифікації ВНЗ Міністерства освіти та науки України, яке донедавна очолював Володимир Домнич.

Утім, усі звернення, які підписували керівники низки вищих навчальних закладів, міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко ігнорував. Та, вочевидь, зловживання досягли такої критичної межі, що надалі не звертати на них уваги просто було б не можливо. Понад те, це могло б викликати великий скандал — адже у міністерстві, керівник якого розрекламував себе як затятого борця з корупцією, і є чи не найбільший корупціонер. Тому, мабуть, пан Ніколаєнко вирішив пожертвувати ферзем, аби врятувати інші, більші фігури. Як стало відомо нашій газеті з поінформованих джерел, саме за таких обставин було прийнято рішення про звільнення вже згаданого Володимира Домнича. Утім, мабуть, у трудовій книжці цього пана буде написано (як це прийнято в таких випадках) — «за згодою сторін». Утім, не лише Домнич «засвітився» у таких справах. На грані «вильоту» з міністерства опинився і голова Державної інспекції навчальних закладів Олександр Бурлаков. За даними джерел з оточення Ніколаєнка, було навіть проведено колегію, на якій розглядалася «бурхлива діяльність» Бурлакова. Цього професора запідозрили в корупції непрофесіоналізмі. Та якщо перше, доки правоохоронці документально не зафіксували факт, довести досить складно, то друге — на видноті. Адже замість принципово підходити до виконання обов’язків і викривати тих п’явок, які присосалися до галузі освіти (і мають з того чималі бариші, видаючи липові дипломи), його підлеглі своїми перевірками заважають працювати тим навчальним закладам, які справді дають якісні знання своїм студентам. Тим часом перелік порушень, які начебто знайшли інспектори, можуть викликати сміх або підозри у замовленому «наїзді» на навчальні заклади. Що цікаво, той самий Ніколаєнко, коли говорить про виявлені порушення, детально їх не описує. Тобто, по суті, всі його звинувачення можна трактувати як наклепи. Що ж до пана Бурлакова, то, окрім своїх посадових обов’язків, він полюбляє займатися і бізнесом. До того ж, за деякими даними, йому належать кілька фірм. Щоправда, зареєстровані вони або на родичів, або на третіх осіб. Тож чи варто дивуватися, що до своєї роботи він ставиться радше як до нудних обов’язків? До речі, на тій самій колегії ставилося питання про звільнення цього чиновника. Утім, на захист Бурлакова став сам міністр Ніколаєнко, який діє за старим радянським принципом — узяти на поруки. Ось лише чи буде користь від цього галузі — запитання, відповідь на яке очевидна.

Андрій МИРОНЧЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com