Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ДЕРЖАВНІ ІНТЕРЕСИ СЕМЕНЮК

З приходом Валентини Семенюк Фонд держмайна перетворився на орган з явно протилежними функціями. Замість залучати інвестиції, розвивати підприємства, створювати адекватні умови і прозорі схеми у відносинах між інвесторами і державою, глава ФДМУ вибрала стратегію прямого блокування всіх приватизаційних процесів і приходу іноземних інвесторів в Україну.

В останні місяці ФДМ практично зупинив приватизацію. Із запланованих на поточний рік бюджетних надходжень від приватизації в розмірі 2,1 млрд гривень на початок червня ФДМ виконав свої зобов’язання лише на 3%.

Водночас за цей період Валентина Семенюк суттєво збільшила кількість претензій до іноземних інвесторів і виступає активним позивачем: «У мене, вибачте, 212 об’єктів, до яких є судові позови за невиконання інвестзобов’язань... Що не так — до суду! Процедура прописана законом». така позиція глави ФДМ.

Користі від судової тяганини, яка, на переконання Семенюк, мала навести лад у державному, і не тільки, майні — жодної. Проте усі ці суди на додаток із заявами голови Фонду про корупцію і розк-радання держмайна сильно шкодять репутації України як держави з нормальним інвестиційним кліматом.

Від роботи «самовідданої захисниці державних інтересів у процесі приватизації», якою себе вважає Семенюк, поки що набагато більше шкоди, ніж користі. Хвиля реприватизації і нестабільна політична ситуація в країні вже призвели до зниження рівня інвестицій в Україну. Заяви ж пані Семенюк про ще одну, напевно, вічну, «реприватизацію» Криворіжсталі насторожують не тільки міжнародну групу Mittal Steel, а й потенційних іноземних інвесторів, які придивляються до України.

Здається, зараз пані Семенюк дуже сподобалося говорити про «невиконання інвестзобов’язань». Останній приклад — ситуація із Свердловським машинним заводом, контрольний пакет якого (належить Дружковському машинному заводу, СКМ) ФДМ має намір повернути у держвласність. Про це зроблено заяву для ЗМІ, проте самому Дружковському машзаводу жодних претензій не висували.

Некомпетентність і неадекватність діючого голови ФДМ визнають практично всі. А регулярні чутки про її відставку, схоже, мають на те підстави.

Соціалістична партія, звісно ж, несамовито захищає свою протеже. «Не зрозуміло тільки, яких ще результатів хочуть від Семенюк, якщо тільки за 2005 рік Фонд перелічив у держбюджет 20 млрд гривень, отриманих від продажу державного майна?» — повідомляє прес-служба Соцпартії. Напевно, партія забула, звідкіля взялися ці 20 млрд гривень — продаж Криворіжсталі, проти якого так виступала Семенюк (її заява про відставку і фіктивний лікарняний, довідка про зняття із себе відповідальності за продаж підприємства).

Цікаво, якою мірою прихильність соціалістичним ідеям Семенюк узгоджуватиметься з політикою Президента і Кабміну надалі? Наприклад, щодо політики залучення іноземного капіталу в країну... Крім того, 2007 року минає термін дії мораторію на продаж землі. Соціалісти завж-ди виступали проти цього. Судячи із нинішніх заяв соціалістки Семенюк, вона навряд чи поступиться партійними принципами. «Я, соціалістка, почуваю себе поруч з ліберальним урядом, як лящ на сковорідці. Однак це тільки стимулює», — заявляє вона.

У ЗМІ вже звучали обвинувачення на адресу Семенюк щодо лобіювання інтересів представників минулого режиму Кучми і нинішньої влади — Пінчука і Порошенка, її причетності до компанії-металотрейдеру Transalpina. Крім того, у Генпрокуратуру не раз надходили депутатські вимоги перевірити дії Валентини Семенюк стосовно лобіювання інтересів власників «Нікопольського феросплавного» та «Нікопольського південно-трубного» заводів, колишніх власників Криворіжсталі. Поки що всі вони залишилися без реакції.

На думку багатьох експертів, методи роботи Семенюк і нинішня позиція ФДМ можуть суттєво зашкодити національній безпеці України. Непослідовна позиція Фонду завдає шкоди економіці, сприяє створенню іміджу України як «країни з процвітаючою корупцією і беззаконням». Проте позиція Семенюк щодо приватизації залишається непохитною: «Чи буду я в парламенті, чи працюватиму в ФДМ, я залишуся такою, яка я є».

Ольга ТИХА
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com