Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ВИЩА ОСВІТА ВІД МАУП — І ЗАМОЖНИМ, І БІДНИМ!

Олексій пишається, що був студентом МАУП

Мати вищу освіту завжди престижно. Це піднімає власний статус у суспільстві, надає більше шансів знайти гарну роботу з достойною зарплатнею. Однак багатьом диплом спеціаліста чи магістра може бачитися лише уві сні. В країні панує ситуація, коли замало одних лише знань, аби отримати омріяну освіту. Для сиріт це стає нездоланним бар’єром, адже їм ні на кого сподіватися. В цій ситуації особливо цінною є благодійна програма Міжрегіональної Академії управління персоналом, яка кожного року передбачає вступ дітей-сиріт до Академії і забезпечує  їм безкоштовне навчання.

Зараз у Президентському університеті МАУП безкоштовно здобувають освіту 78 сиріт. З них 17 осіб — першокурсники. Ще 44 студенти мають пільги в оплаті від 25 до 50 % вартості навчання. Сироти безкоштовно проживають у гуртожитку та щомісяця отримують стипендію від Академії у розмірі від 105 до 130 грн. Ще 150 грн./міс. їм має виплачувати Київська обласна державна адміністрація.

Ця благодійна програма діє з 2000 року. Все розпочалося із акції «Студенти МАУП — дітям-сиротам». До дня Святого Миколая та на Великдень студенти влаштовують свято для вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів: готують концерти та мистецькі заходи, роблять подарунки. Крім того, сиротам надається психолого-педагогічна допомога. Тоді й виникла ідея безкоштовно навчати талановитих дітей, позбавлених батьківської опіки. Згідно угоди, укладеної в 2000 році. з Київською облдержадміністрацією, Академія зобов’язалася щорічно приймати на перший курс 5 сиріт.

В 2002 році президент Академії Георгій Щокін запровадив додаткову квоту ще на 5 безкоштовних місць. Таким чином дітям, які ростуть без батьків, розширено доступ до вищої освіти. Зарахування відбувається на конкурсній основі. «Коли я дізнався про можливість безкоштовно навчатися у МАУП, я й гадки не мав, що це за заклад. Та щойно ступивши на територію, я зрозумів, що хочу тут навчатися. Тут дуже гарно, усюди відчувається академічний дух», — каже колишній студент Олексій Василенко. «Окрім гарних знань Академія надає й широкі можливості для самоствердження. Кожен може обрати собі зайняття до душі. Одних лише спортивних секцій тут більше двадцяти. А ще є театральна та мистецька студії, фольклорний гурток та ін.».

Олексій вступив до Академії у 2000 році. Отримавши диплом бакалавра, вирішив не зупинятися й за рік став магістром. Зараз в магістратурі безкоштовно навчається 6 сиріт. Однак такі привілеї мають лише ті, хто за роки навчання зарекомендували себе здібними та старанними студентами.

Діти можуть вступати на спеціальність, яка їм до вподоби, а не лише туди, де менший конкурс чи просто є вільні місця. Здебільшого вони обирають право, соціологію, політологію, психологію, фінанси та ін.

Безкоштовне навчання для таких дітей проводить й економіко-правовий технікум при МАУП. Кращі студенти вступають до Академії на третій курс. Цього року таких 7 випускників. А взагалі з 2000 року освіту на безоплатній основі тут отримали 54 сироти.

Президент МАУП Георгій Щокін постійно йде назустріч студентам. Регулярно до дня студента він запроваджує 20-50 % пільг в оплаті для обдарованих студентів. Це зазвичай ті, хто добре проявив себе у навчанні чи студентських секціях. Але бувають й виключення. Одного разу значну знижку було надано студентці, в якої розлучилися батьки і вона не могла більше сплачувати повну вартість навчання.

В цьому році Міжрегіональна Академія управління персоналом затвердила благодійну програму ще на 5 років. Уже укладена нова угода з Київською обласною державною адміністрацією.

Олександр ТЕРЛЮК
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com