Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Той, хто пробудив кам’яну державу

21 грудня у президії Міжрегіональної Академії управління персоналом відбувся показ повнометражного художньо-документального фільму «Той, хто пробудив кам’яну державу», присвяченого життю та політичній діяльності видатного державного та громадського діяча, фундатора Народного Руху України Вячеслава Чорновола.

Серед присутніх, зокрема, ректор МАУП Микола Головатий, народний депутат України, заступник голови Народного Руху Василь Куйбіда та автор сценарію і режисер картини Володимир Онищенко.

 Навколо цієї події відчувався неабиякий ажіотаж, кіноконцертний зал «Україна» був ущент заповнено студентами молодших та старших курсів.

«Ми хочемо продемонструвати у рамках всеукраїнського показу стрічку про унікальну особистість - Вячеслава Максимовича Чорновола, який не просто пробудив кам’яну державу, а найпершим долучився до українського державотворчого процесу. Ми мусимо не лише знати та пам’ятати видатних постатей української історії, а й мати їх у своєму серці, адже саме вони поклали свої життя на вівтар української незалежності», - зазначив ректор Академії Микола Головатий.

«Нині ми маємо унікальну можливість ближче познайомитися з життям та політичною діяльністю Героя України Вячеслава Чорновола. Увесь життєвий шлях Вячеслава Максимовича - свідчення його вірного служіння українському народу та інтересам Батьківщини. Саме за патріотичні переконання та любов до України Вячеслав Чорновіл відсидів десятки років у таборах та в’язницях. Але дух борця за відродження Української держави не зламали. Чорновіл створив Народний Рух України та активно долучився до державотворчих процесів, виборовши 1991 року разом з однодумцями незалежність для України. Та 1999 року в автомобільній катастрофі за досі нез’ясованих обставин серце патріота зупинилося. Україна втратила одного з найвідданіших своїх синів, каменяра новітньої історії! », - сказав народний депутат Василь Куйбіда.

Герой української нації мужньо пройшов свій шлях до омріяної незалежної України і на цій хресній дорозі не шкодував власного життя для здобуття її Соборності.

Чорновіл стояв біля витоків Української Гельсінської спілки, утворив та очолив Народний Рух України, а також однойменну партію. Вячеслав Максимович є уособленням цілої епохи потужного спротиву радянській системі. Він без вагання брав на себе відповідальність за долю рідної землі, ніколи не ховався за спинами інших, боровся на межі життя і смерті за Правду, Волю і Щастя української нації.

Зацікавлення політичною діяльністю та звершеннями Вячеслава Чорновола засвідчує високий рівень патріотичних переконань студентів МАУП та є прикладом долучення студентської молоді до вивчення історії боротьби за незалежність України.

Сергій Герук

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com