Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Корабель дурнів

Наприкінці ХV століття німецький письменник Себастьян Брант написав і опублікував книжку з промовистою назвою «Корабель дурнів». Цей невеликий за обсягом поетичний твір не втратив своєї актуальності й донині. Понад те, він ніби про сучасну українську дійсність. Таке враження, що Себастьян Брант писав свої поетичні рядки на початку ХХІ століття. І не в Німеччині, а в Україні. Розпочинає письменник так:

Весь світ, повержений в пітьму,
В юдолі скніє, гине в горі,
А дурнів — як піску у морі.
Їм не ганьба — блазенські шати.
Не смій лиш дурнями їх звати. 

Нині майже всі владні дурні й політичні повії в Україні консолідувалися довкола реалізації кількох проектів російського імперіалізму, розроблених «аналітиками» в Москві. Таких розробок немало. Найважливішими з них є: федералізація України, друга державна чи офіційна російська мова, подвійне громадянство, українська газотранспортна система тощо. Хіба для інтелектуального хробака не зрозуміло, що люди, які у нас просувають ці проекти, є платними агентами ро-сійського імперіалізму, його п’ятою колоною і зрадниками України. Тим часом росіяни таких людей глибоко зневажають. І не дивно. Хто продає і зраджує своїх, той належить до наймерзенніших людей у світі. Хто зрадив раз — той зрадить і вдруге, і втретє... Хто зрадив Україну — той зрадить і Росію. Ну, хіба не про нинішні газові «ініціативи» «української» влади з передачі Росії української газотранспортної системи пише ще в середньовіччі Себастьян Брант. Владні дурні в Україні навіть «для дурних» термін придумали «обмін газовими активами». Виявляється, це тепер так «науково» називається здача українських національних інтересів. Маразмо-дебілізм, та й годі.

Російські аналітики пишуть, що нафтові і газові труби — це вже нині для Росії не наркоманські голки, які вона сама собі загнала у вени, а пістолет біля її скроні. Країна опинилася в повній залежності від цін на енергоносії у світі. Ціни зростають — настає кайф. Ціни падають — починається «ломка». Колись Росія просто сконає від передозування або від відсутності енергетичного «наркотика». У цьому сенсі ситуація в Україні не лише кардинально інша, ніж в Росії, а реально протилежна. Звідси шалені спроби мобілізації п’ятої колони в Україні, яка за задумом Кремля має виступати з абсолютно безглуздими ініціативами у стилі знаменитого «Корабля дурнів» Себастьяна Бранта. Цей «корабель» президент Росії назвав по-своєму: «наши украинские друзья». І «друзья» стараються.

Багато йолопів на світі.
Здається їм, що й знаме
І мудрі лиш вони одні,
Та знають всі: вони дурні

Але назвати дурнем спробуй
Вельможно-владарну особу...
Їм у розумних би ходити,
Щоб краще в дурні всіх пошити. 

Хіба ж не про нинішню «українську» «еліту» сказано? Хіба ж це не про її «ініціативи» з видобутку Україною газу на півострові Ямал і шельфі Карського моря? Карське море навіть у науковій літературі називають «Льодяним мішком». На півострові Ямал сніг розтає у червні, а випадає у вересні. У таких екстремальних умовах собівартість видобутку й встановлення свердловин сягне захмарних висот. Росія мусить це робити, бо на півдні газу в неї вже майже немає. А навіщо це Україні? Для хлопців-матросів, боцманів, старпомів і капітана «Корабля дурнів» повідомляю: Україна на шельфі Чорного моря, який їй майже повністю належить, нині володіє найбільшими у світі запасами нафти і газу. І нехай хтось з цієї корабельної команди офіційно це заперечить. Геологам відомо, що однакові геологічні структури мають однакові за складом і обсягом запаси корисних копалин. Шельф Чорного моря, пояснюю популярно, має ту ж геологічну будову, що й Перська затока та Каспійське море. Понад те, газу у Чорному морі незрівнянно більше. Це єдине море світу — хто вчився в школі не на одні двійки, той знає, — товща води якого від дна до глибини 150 — 200 метрів заповнена сірководнем. Це тому, що природний газ уже не вміщається під дном і через розломи насичує воду.

Отже, вперед, Україно, і з піснею! А мені з цього корабля дуремарів кричать: «А у нас грошей немає на освоєння цих родовищ». А я їм у відповідь: «У вас не грошей бракує, а чогось іншого». У газетах вже кілька разів публікували мою статтю з промовистою назвою «Чи стане Україна другою Саудівською Аравією». У них на рівні проекту запропоновано звернутися до Норвегії і на правах концесії розробляти разом з нею ці родовища. І не треба нам американців і росіян. Норвежці нічого у нас не заберуть. А ось імперіалістичні держави — можуть. Ось тут вам обіцяні й невиконані тисячі нових робочих місць для наших громадян, тут вам і обіцяна і невиконана енергетична незалежність, тут вам і підвищення життєвого рівня тощо. Деякі наївні люди з цими статтями бігали до керманичів «Корабля дурнів». Але нічого з цього не вийшло. Лоцман українського «Корабля дурнів» нині в Кремлі. У нас лише капітан, старпом, боцман і матроси. Якщо почнеться масовий видобуток нафти і газу з українського шельфу Чорного моря, то кому тоді потрібно буде не лише в Україні, а й у в усій Європі за сто вьорст щі лаптьом хлєбать, тобто за 6 тис. км транспортувати газ із Заполяр’я, коли у нас замість кіслих щей буде для себе і всієї Європи чудовий смачний борщ з пампушками і часником?

«Корабель дурнів» продовжує своє плавання «зігзугою» — від одного рифу до іншого. В який порт він врешті-решт приб’ється, ніхто не знає, тим більше, що про це не відає і сама команда йолопів на цьому диво-судні. Звинувачувати один з найбільших у світі танкер, який наскочив на каміння берегів Аляски, в тому, що він залив нафтою мало не все узбережжя справа «для дурних». Винен був нетверезий дурень-капітан і невміло набрана команда дурисвітів.

Треба змінити команду, доки не пізно...

Петро Масляк,
Віце-президент Академії наук
вищої освіти України

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com