Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Латвія витуряє з країни російського дипломата

Сергій Торопов, якого збираються вислати з країни, є першим секретарем російського посольства, що відповідав за зв’язки посольства з пресою, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Проте латвійське Бюро з захисту Конституції не підтверджує цю інформацію і обіцяє назвати ім’я видвореного дипломата після того, як він покине Латвію — через дві доби.

Раніше повідомлялося, що в понеділок Латвія вирішила видворити співробітника посольства Росії «за дії, несумісні із статусом дипломата». В.о. держсекретаря МЗС Едгар Скуя викликав посла Росії Віктора Калюжного і вручив йому ноту.

У ній мовилося, що на підставі інформації органів держбезпеки латвійський МЗС констатував, що один з дипломатів посольства Росії займався діяльністю, несумісною із статусом дипломата, і перебування цього дипломата в Латвії, як вважає влада цієї країни, створює загрозу безпеці держави.

Дипломат повинен покинути Латвію протягом 48 годин.

Тим часом посол Латвії в Москві Андріс Тейкманіс не виключив, що у відповідь на видворення російського дипломата з Латвії Росія може видворити латвійського дипломата.

«Ми можемо розраховувати, що у рамках відповідного кроку Росія попросить вислати одного з працівників латвійського посольства», — сказав він, повідомивши, що до вечора понеділка нота вручена не була.

Він підкреслив, що всі працівники посольства Латвії в Росії діють відповідно до принципів Віденської конвенції.

Раніше аналітики припускали, що мова йде про помічника посла Росії в Латвії Анатолії Когалова, фахівця з питань безпеки. На початку січня цього року в латвійських ЗМІ з’явилися чутки про те, що Когалова висилають з Латвії, оскільки він опинився в «чорному списку» однієї з країн-учасниць Шенгенської угоди.

Перший подібний випадок відбувся весною 2004 року. Тоді Латвія витурила російського дипломата, звинувативши його в спробах отримати зведення про військову інфраструктуру НАТО. У відповідь Росія видворила першого секретаря латвійського посольства.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com