Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Вирок убивцям Гонгадзе винесено

Апеляційний суд Києва виніс вирок колишнім офіцерам міліції, обвинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, повідомляє УНІАН. Їх визнано винними. Відповідну ухвалу оголосила колегія суддів Палати з кримінальних справ на чолі із суддею Іриною Григор’євою. Суддя читала вирок 4,5 годин.

Миколу Протасова засуджено до 13 років позбавлення волі і звання полковника міліції, Олександра Поповича — до 12 років позбавлення волі і позбавлення звання майора міліції, Валерія Костенка — до 12 років позбавлення волі і позбавлення звання полковника міліції. Всіх трох також позбавлено права обіймати посади в органах влади, а також пам’ятних медалей, нагрудних знаків і почесних відзнак міліції.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку у Верховному Суді України протягом місяця. Відрахування терміну відбування покарання для Миколи Протасова та Валерія Костенка буде розпочато з лютого 2005 року, для Олександра Поповича, який був узятий під варту у залі суду, оскільки він перебував на підписці про невиїзд, — з дня оголошення вироку.Усі підсудні визнали свою провину частково, зокрема Микола Протасов заперечив, що вбивство було скоєне за попередньою змовою. Вони стверджували, що діяли за вказівкою свого керівника, на той час начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача (зараз перебуває в розшуку), і вважали, що Георгія Гонгадзе після затримання буде доставлено до органів внутрішніх справ. Олександр Попович і Валерій Костенко зауважили, що не мали наміру вбивати Гонгадзе, а лише намагалися залякати його; про те, що вони викрали саме журналіста, підсудні, за їхніми словами, дізналися пізніше із ЗМІ.

Суд дійшов висновку: зібрані докази та покази самих підсудних свідчать, що злочин скоєно з явним перевищенням службових повноважень, з мотивації особистої зацікавленості, оскільки пізніше всі троє отримали позачергові звання та посади. «Доводи підсудних про неусвідомленість своїх дій і відсутність умислу в діях є безпідставними», — зазначається в ухвалі суду. Натомість суд вважає, що підсудні діяли узгоджено, умисне та за попередньою змовою, а тому, зазначається в рішенні суду, їхню вину повністю доведено.

Леся Ґонґадзе сказала: «Вироком для виконавців убивства хочуть покласти кінець справі». Мати загиблого журналіста шокована вироком, винесеним судом убивцям її сина, повідомляє «Німецька хвиля». На думку пані Лесі Гонгадзе, справу, радше, закриють, а реальних замовників убивства ніколи не назвуть; троє підсудних, навіть якщо винні у вбивстві Георгія, стали радше заручниками, зброєю у руках держави, на них повісили суворий вирок, який насправді слід було розділити між прокуратурою та замовниками. Вона впевнена, що продовження слідства не буде, і замовників ніхто не судитиме. Мати журналіста припускає, що тепер на неї тиснутимуть, аби вона дала згоду на поховання решток «таращанського тіла», які, як переконана Леся Гонгадзе, не належать її синові. «Перший етап завершено: замовлення керівництва держави виконано, вбивців засуджено, світ сповістили про максимальний термін ув’язнення. Другий етап — захоронити і кінці у воду. На цьому все закінчиться», — каже вона. Пані Гонгадзе також припускає, що рештки тіла, які сім років пролежали у морзі, тепер можуть поховати і без її згоди.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com