Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Луганщина — козацький край

Кожен обізнаний з історією України, звичайно ж, погодиться, що однією з найяскравіших сторінок з історії боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи, гідності України як незалежної, суверенної держави. Важко переоцінити значення козацтва в історії нашої держави. Епоха козацтва створила ту духовність, яка стала окрасою української культури. Палкий патріотизм та безмежна хоробрість були могутнім стимулом до державотворчого, вільного та незалежного життя. Тож закономірно, що й донині в Україні козацька ідея поширюється, стає дедалі більше прихильників та однодумців. Маючи глибоке історичне коріння, вона популярна в усіх куточках нашої держави. Одним з таких прикладів є Луганська область як козацький край.

Так, 4 березня 2008 року Луганський інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом та Південно-Східний оперативний округ Козацької територіальної оборони України провели захід «Козацьке братство». Він мав національно-патріотичний характер, був спрямований на відродження і розвиток історичних та культурних традицій козацтва України. І ми пишаємося, що саме директор Луганського інституту МАУП Олег Матвієнко є генерал-полковником козацтва, головним отаманом, командувачем Південно-Східного оперативного округу Козацької територіальної оборони України та заступником голови Ради козацьких товариств при голові облдержадміністрації. Він завжди підтримує такі заходи та є їхнім організатором.

Служіння Богу і Батьківщині — єдина мета козаків, яка об’єднала учасників нашого свята. Під час урочистостей козакам вручили Універсали з присвоєнням козацького звання, нагородили пам’ятними знаками та висловили щиру подяку за підтримку в справі відродження козацтва на Луганщині.

Отаман «Украинского союза донских казаков», полковник козацтва Микола Баранов вручив Олегу Матвієнку медаль за відродження козацтва.

Розважальна частина заходу розпочалася святково. У змаганнях взяли участь по кілька представників з кожного козацького підрозділу КТО України. Програма заходу складалася з чотирьох конкурсів. Перший конкурс привітання та знайомства «Моя візитівка» передбачав коротку, цікаву, оригінальну інформацію про себе та своє місто. Другий — інтелектуальний конкурс «Найрозумніший», враховувалися комунікабельність, винахідливість, дотепність. Третім був конкурс художніх талантів «У полоні муз», в якому учасники продемонстрували власні таланти. Й останній конкурс «Хто сильніший?», де учасники мали змогу показати свої фізичні здібності.

У перерві між конкурсами на сцені лунали українські пісні у супроводі танцювальних колективів Луганського інституту МАУП. Всі конкурсанти були по-своєму талановитими, але, як відомо, перемагає найсильніший і найкмітливіший. Тож перше місце зайняли студенти Луганського інституту МАУП — козаки полку імені Князя Олега Луганської крайової організації КТО України: Дмитро Гребенюк, Руслан Липкін та Ілля Олейников. За активну участь у змаганнях всі учасники отримали пам’ятні подарунки.

Луганський інститут МАУП разом з Луганським підрозділом Козацької територіальної оборони завжди проводять заходи національного спрямування. Вже стали традиційними «Козацьке братство», «Козацькі змагання», «Козак МАУП». Молодь з великим задоволенням бере участь у таких змаганнях, доповнюючи їх козацьким завзяттям, гумором, танцями та піснями, об’єнуючи наше сьогодення та історичне минуле.

Співробітники національно-патріотичного відділу Луганського інституту МАУП та козаки Луганської крайової організації Козацької Територіальної оборони України.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com