Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Реабілітація Форда затягується

Ніби зовсім недавно Ford оптимістично заявляв про 100 млн дол., що прибули за перший квартал цього року. Але ситуація змінилася. Від високих цін на нафту покупці біжать геть від пікапів і великих позашляховиків, а двократне зростання цін на сталь за п’ять місяців змушує дилерів піднімати ціни — в середньому продукція фордовських брендів подорожчала на $ 900. У результаті, за даними на квітень, більшість моделей Ford на північноамериканському ринку показали 10-процентне зниження продажів, а головний бестселер США пікап Ford F-150 провалився на 15% і, за прогнозами, поступиться цього року лідерством седану Toyota Camry. За словами глави концерну Алана Малаллі, це несподіванка для керівництва компанії, тепер план виходу з кризи потрібно коректувати. Ford має намір знову скорочувати обсяги випуску: у другому кварталі на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року, в третьому — на 15 — 20%, а в четвертому — ще на 8%. Це означає не тільки скорочення випуску на кілька десятків тисяч машин, насамперед пікапів і позашляховиків, а й нову хвилю звільнь. Малаллі заявив, що план скорочення робочих місць буде наприкінці липня.

Це викликає подив. Напередодні Ford заявив, що форсуватиме розробку економічних моделей. Неначе необхідність в цьому з’явилася тільки зараз. Вихід з кризи керівництво Ford бачить у збільшенні обсягів виробництва моделей, які мають стійкий попит — Fusion, Focus, Escape і Edge.

Хтозна, коли для Ford закінчиться чорна смуга. За останні два роки Ford втратив в Америці більш як 15 млрд доларів. Новий топ-менеджмент розробив розумний план виходу з кризи, навіть було обіцяно зробити 2008 рік прибутковим. Усе змінилася в 2009 році. Зараз Малаллі зізнається журналістам, що вихід з кризи може бути набагато тривалішим. Тим часом акції компанії впали на 8%. Однак Ford не один такий нещасний: акції GM з початку року впали на 30%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com