Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Монета, присвячена Роману Шухевичу

Національний банк України випустив ювілейну 5-гривневу монету із серії Знамениті особистості України, присвячену генерал-хорунжому й головному командирові Української повстанської армії (1943 — 1950), військовому й політичному діячеві Роману Шухевичу.

Як повідомляє НБУ, монета виготовлена зі срібла, якість карбування — пруфф, маса — 15,55 г, діаметр — 33 мм, тираж — 3 тис. штук. Група монети рифлена.

На аверсі монети розташована композиція стилізованої ламаної дороги, що піднімається вгору, на фоні дороги напис: Слава Україні!, угорі — Малий герб України й напис півколом — Національний банк України, під яким — номінал і рік карбування монети, а також позначення металу, його проби — Ag 925, маси в чистоті й логотип Монетного двору НБУ.

На реверсі зображений портрет Шухевича на фоні стилізованого лісу, що символізує військовий опір окупантам і національно-визвольний рух на території України, а також розташовані написи: Героям слава! (праворуч), 1907/Львів/1950/Білогорща (ліворуч) і — унизу півколом — Роман Шухевич.

Автори ескізу — Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, автор моделі — Анатолій Дем’яненко.

За матеріалами УНІАН

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com