Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Японці виростили тканину мозку

Японські вчені оголосили, що зуміли виростити тканину головного мозку із стволових клітин. Фахівці Науково-дослідного центру біології розвитку в місті Кобе на заході Японії сподіваються, що в майбутньому це допоможе в лікуванні серйозних захворювань.

Вперше в історії штучно вирощена нервова клітина розвинулася і утворила кулясту чотиришарову структуру, схожу з мозком ембріона на ранній стадії розвитку, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Діаметр структури становить близько двох міліметрів. Фахівці кажуть, що навіть зафіксували деяку нервову діяльність у вирощеній структурі.

Вважається, що дослідження в сфері стволових клітин мають величезний потенціал для медицини, оскільки можуть допомогти в лікуванні раку, діабету та інших серйозних захворювань.

Крім того, вони можуть використовуватися для заміни пошкоджених кліток, тканин і навіть органів. Проте раніше із стволових клітин не вдавалося створити функціонуючу тканину. «Пересадка тканини дасть надію на повніше функціональне одужання», — цитує агентство Франс-прес офіційна заява інституту.

Учені визнають, що отримана структура дуже мала і недорозвинена для того, щоб використовуватися в лікуванні пацієнтів, які перенесли інсульт. Проте вони впевнені, що їх досягнення стало серйозним кроком вперед і зможе допомогти в пошуку способів лікування хвороби Альцгеймера, а також в розробці різноманітних вакцин. Результати дослідження були опубліковані в американському науковому журналі Cell Stem Cell.

А ось американські учені після детальних досліджень в квітні зробили висновок, що тривалість життя залежить від розмірів мозку. Вони констатували — тварини з більшими, ніж у інших, розмірами головного мозку живуть довше, щоб встигнути досягти статевої зрілості і дати життя нащадкам. Учені довго шукали відповідь на питання — чим пояснити відносно великий розмір голови у людини та інших представників приматів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com