Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Знову запахло газом

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко змінила свою думку і сказала, що Україна таки винна російському «Газпрому» 2,4 млрд дол — борг, стягнути який нещодавно російський президент Дмитро Медведєв збирався «в добровільному порядку, або в примусовому».

Як повідомили у прес-службі Кабміну, з’ясовувати ситуацію з боргом із Києва до Москви вчора терміново відбула делегація НАК «Нафтогаз України» на чолі з головою правління Олегом Дубиною.

Річ у тім, що після вимоги Дмитра Медведєва негайно повернути борги, Юлія Тимошенко попросила про розстрочку. За її словами, цей газ, що вже закачаний Україною в газосховища, ще не спожитий.

Але Москву таке зі­знання не вразило, й учора перший заступник голови російського «Газпрому» Олександр Медведєв заявив про те, що компанія вже підготувала документи для звернення в один із міжнародних судів зі скаргою на Україну за несплату боргу, не уточнивши, щоправда, який це буде суд.

«Позов до міжнародного суду, причому невідомо до якого, — говорить директор енергетичних програм центру ім. Разумкова Володимир Саприкін. — А от те, що «Газпром» уже повідомив своїм західноєвропейським партнерам про можливі перебої з газом, як було в 2005-2006 гг (тоді Росія звинувачувала Україну в несанкціонованому використанні газу, призначеного для Західної Європи), — це набагато серйозніший сигнал. Насторожує й те, що жодна зі сторін не розшифрувала структуру боргу».

«До речі, розмір боргу не такий вже й великий, як кажуть росіяни. За листопадові поставки газу ми повинні розплатитися до 25 грудня. Думаю, на цьому тижні Кабмін сплатить безперечну частину боргу — 1, 27 млрд дол. Питання про ціну на 2009 г поки відкрите, а названі цифри 250-400 дол за 1000 куб м — це політспекуляції з обох боків», — говорить експерт.

Зазначимо, що Україна ще не отримувала офіційних матеріалів, що стосуються наміру російської сторони звернеться до суду зі скаргою на Україну за несплату газового боргу, повідомив учора міністр палива і енергетики України Юрій Продан.

«Сьогодні пройшла інформація, що там будуть суди. Але офіційних матеріалів не прислали», — сказав глава Мінпаливенерго України в понеділок, 24 листопада.

В суботу прес-секретар голови правління ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов повідомив, що що у разі непідписання договору з Україною на постачання газу в 2009 році до кінця поточного року будуть вимушені взагалі припинити ці постачання з 1 січня.

Він зазначив, що якщо умови меморандуму про поступовий перехід на ринкові ціни до 2011 року не будуть виконані, то ринкова ціна для України складатиме з 1 січня 2009 року близько 400 дол за тисячу кубометрів. І при цьому нагадав, що для виконання умов меморандуму Україні необхідно розрахуватися за вже поставлений газ.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com