Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Алкоголізм — тяжка хвороба

Нині прекрасна стать отримала рівні з чоловіком права і опановує чоловічі ролі. Однак жінки перейняли і негативні моменти «чоловічої» поведінки, зокрема поведінки алкогольної. П`ють тепер нарівні з чоловіками. Алкоголізм, все щороку набуває яскраво виражених жіночих рис. 10 років тому спів­відношення жінок і чоловіків, що звернулися по наркологічну допомогу, складало 1:12 — 1:10, нині воно збільшилося до 1:4. А в Європі і США цей показник вже досягає 1:3 — 1:2.

Проблеми з алкоголем можуть бути не тільки у бомжів, але і у успішних жінок. Регулярне зловживання алкоголем поступово руйнує особистість, і через декілька років «крута бізнесвумен» відріз­няється від того ж вокзального бомжа, можливо, лише дорогими макіяжем і одягом. Більше нічим.

До 76 відсотків родичів питущої жінки, також випивають. У доньки алкоголічки ризик розвитку алкоголізму в 4 рази вищий, ніж у сина. Останні дос­лід­ження свідчать, що доньки алкоголіків у 90 % зловживають алкоголем, сини — у 45 %.

Немає жодної різниці — з якого саме напою починає свій алкогольний шлях людина. Будь-який алкоголік, незалежно від статі та віку, закінчує свій ганебний шлях горілкою, як найефективнішого напою щодо співвідношення «доза — ефект».

Жінки спиваються швидше? Дійсно, жінці достатньо в середньому трьох років для розвитку залежності, у чоловіка ж хвороба може розвиватися десятиліттями. Пов’язано це з особливостями будови жіночого організму. Менший вміст води в організмі і менша маса тіла призводять до того, що за інших рівних умов в крові виникає вища концентрація алкоголю. Крім того, позначаються і циклічні коливання гормонального фону — під час передменструального синдрому, коли багато жінок відчувають напруженість, дратвливість, тривогу, алкоголь краще всмоктується зі шлунку, що призводить до більшої інтоксикації саме в кінці менструального циклу.

У середньому алкоголізм у жінок розвивається в 26 років, тоді як у чоловіків — в 23 роки. Але захворювання у жінок прогресує швидше, і вони вимушені звертатися за лікуванням вже через 7 років, чоловіки ж «тримаються» майже удвічі довше — 16 років.

Запій - доля й жінок. Для чоловіків характерно регулярне вживання спиртного, а серед жінок-алкоголічок в 82 відсотках випадків спостерігається «періодична форма зловживання», яку називають запоєм. Тривати вони можуть по 1-2 місяці, чергуючись з такими ж тривалими «світлими» проміжками.

Відомо, що поширений спосіб зняття напруження у чоловіків — алкоголь. Жінки борються з цією проблемою переїданням, а до алкоголю їх штовхає неробство і самот­ність.

Через соціальні і психологічні табу жінка приховує своє пияцтво, п’є нишком, щоб ніхто не бачив.

Похмілля жінка переносить легше. Але в цьому полягає і своєрідна пастка. Через більш «сприятливий» перебіг хвороби жінки пізніше за чоловіків звертаються до лікарів-наркологів. Часто це відбувається тоді, коли алкоголізм вже наближається до третьої стадії, і допомогти пацієнтці дуже важко.

Відомо, що алкоголізм невиліковний за визначенням. Цей діагноз довічний. Можна кинути пити, і ремісія триватиме рівно стільки, скільки в організм не потраплятиме алкоголь. Перший же ковток спиртного приведе до зриву в безодню хвороби.

У переважній біль­шості випадків жінка фізично не може цього зробити, тому що алкоголізм — не звичка, а важка хвороба. Етиловий спирт вбудовується в обмін речовин раз і назавжди, і якщо виникає фізична залежність від спиртного, допомогти подолати її може тільки лікар.

 

unian

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com