Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

І одяг дорожчатиме!?

Різке підвищення цін на бавовну спровокує подорожчання одягу в півтора рази.

Таку думку висловив Юрій Андрієнко, начальник відділу збуту трикотажної фабрики «Роза», прогнозуючи наслідки для України рекордного зростання цін на світових ринках на бавовну, повідомляють «Комментарии».

«Якщо бавовна дорожчає і сировина дорожчає, то дорожчає полотно і готові вироби. Це світова тенденція і ми учасники цього процесу, і як він буде розвиватися далі — невідомо. Можливо, буде дуже дорога продукція бавовняна. І просто споживач зменшить свої запити і замість 3-5 майок буде купувати одну. Ми закуповуємо пряжу, яка з початку року подорожчала у два рази», — сказав Андрієнко.

За його словами, уряд Китаю надає велику підтримку місцевим виробникам одягу, що і провокує зростання цін на бавовну.

«Основними світовими постачальниками бавовни є Таджикистан і Узбекистан. І всі виробники його там же і купують. Уряд Китаю підтримує вітчизняного виробника. Їм дають безвідсоткові кредити на купівлю бавовни. У нас немає ніякої підтримки вітчизняного виробника з боку держави. Навпаки, заохочується провезення контрафактної продукції з того ж Китаю і Туреччини», — розповів Андрієнко.

У той же час, виконавчий директор об’єднання роботодавців легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяна Замороко вважає, що зростання цін на внутрішньому ринку не буде значним.

«Якщо ви думаєте що ходите в одязі, що містить бавовну, то дуже собі лестите. Тому що якщо у вас білизна з бавовни — це дуже добре. Велика частина одягу, особливо у нас в Україні, — це штучні волокна, синтетичні, які виробляються з нафти, яка, у свою чергу, дорожчає. Але не такими темпами. Але український ринок, який користується натуральними тканинами, я думаю, особливої різниці не відчує», — розповіла Замороко.

Нагадаємо, з початку року ціни на бавовну на світових біржах подорожчали на 40%.

За прогнозами іноземних експертів, таке подорожчання сировини призведе до зростання цін на білизну, одяг та джинси.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com