Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Гість МАУП — Василь Хара

Нещодавно гостем Дискусійного клубу МАУП став народний депутат України Василь Георгійович Хара. Голова Федерації професійних спілок України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, член фракції Партії регіонів Василь Хара не вперше в Академії, тож аудиторія студентства МАУП йому знайома.

За час роботи у Верховній раді України Василь Хара вніс 172 пропозиції щодо змін до законодавчих актів України, 50 з них знайшли своє відтворення у законодавстві нашої держави. Однак найбільшу увагу народний депутат приділяє вирішенню соціальних питань, тож саме на цій темі гість зосередився під час свого виступу перед студентами.

“Ми одна з найбільших країн у Європі, однак у нас примітивна економіка, сировинна. Ця економіка не може дати достатньо грошових коштів для виплати зарплат, пенсій, стипендій тощо» — наголосив народний депутат. Причиною такого положення речей Василь Хара бачить невдалу кадрову політику, адже у час змін потрібні не просто професіонали, а люди, здатні творити дива. Крім того, як зауважив Василь Георгійович, є об’єк­тивні причини невдач нинішньої влади: «за останні п’ять років країна втратила 30% промисловості, а також знищена фінансова система, казна спустошена».

“Ми не можемо назвати себе високорозвиненою державою: наш ВВП в чотири рази менший, ніж у середній країні Євросоюзу, а несправедливість полягає у тому, що середня заробітна плата в Україні у 20 разів менша, ніж у Європі. — зазначив Василь Хара. — Це говорить про те, що наші власники і капіталісти — найбільш безбожні, най­більш ненаситні і нахабні. Левову частку людської праці вони привласнюють, а кошти переправляють за кордон в офшорні зони, тобто ці кошти працюють на економіки інших країн».

Голова мета сьогодні — витягнути країну на новий інвестиційний рівень. Часу і ресурсів у влади досить мало, і вона це розуміє. Тож кожен на своєму місці мусить дбати про продуктивність роботи, зазначив гість Академії. Одним зі шляхів виходу зі скрутної ситуації вбачають поновлення систем виробництва в України, створення умов для запуску роботодавцями промислових об’єктів, адже це можливість для інвестування, створення нових робочих місць. Друге джерело поповнення бюджету — вивести економіку з тіні.

Тож розмова з депутатом від Партії регіонів була цікава і плідна для майбутніх фінансистів, економістів, менеджерів, які навчаються в Академії, адже вони почули про нові законопроекти, які готуються, про реформи, які на порозі впровадження, а сучасна прогресивна молодь повинна знати, що відбувається у її державі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com