Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Емісія набирає обертів

Обсяги чистої безготівкової емісії в Україні в 2010 році склали 35,5 млрд. грн. Це в 6,4 разу (чи на 29,9 млрд. грн.) більше, ніж роком раніше.

Про це повідомив Національний банк України на своєму офіційному сайті.

В цілому минулого року Національний банк емітував 128,6 млрд. грн., що на 12,6 млрд. грн. (чи на 8,9%) менше, ніж в 2009-у. В той же час вилучено регулювальником із звернення — 93,2 млрд. грн., це на 42,5 млрд. грн. (чи на 31,4%) менше ніж роком раніше.

70,9% або 91,1 млрд. грн. з випущених в обіг Нацбанком грошей були емітовані через «валютний» канал, коли регулювальник купував валюту для формування золотовалютних резервів.

Четверта частина емісії (25,1% або 32,3 млрд. грн.) поступала в обіг через викуп облігацій внутрішньої держпозики.

  5,2 млрд. грн. потрапили в обіг через кредити, надані регулювальником банкам на підтримку їх ліквідності.

Нині український уряд набрав закордонних кредитів на суму, яка майже вдвічи перевищує державний бюджет. Щоб повернути термінові борги 2011 року, нацбанк має скупити 23 млрд доларів. Як вважають фінансові експерти, це може спричинити знецінення гривні. Курс гривні може похитнутися наприкінці осені. Зокрема, А.Новак вважає, що у разі відмови у черговому  транші кредиту, гривна може впасти  в 1,5 раза.

Чутки про можливість технічного дефолту в США можуть бути сильно перебільшені. Нині керівництво США робить рішучі кроки по стабілізації ситуації з доларом. Інтенсивно скорочуються видатки, йдуть політичні переговори з кредиторами про відтермінування виплат.

Проте, якщо трапиться технічний дефолт у США, це боляча вдарить і по Україні.

Хоч як би там було, але найнадійнішою валютою сьогодення, як і тисячу років тому залишаються золоті зливки...

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com