Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Рада проголосувала за пенсійну реформу

Верховна Рада України остаточно ухвалила проект закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (№ 7455 від 13.12.2010 р.), розроблений Кабінетом міністрів України. У ході засідання законопроект підтримали 245 народних депутатів.

Закон вступить в силу в разі підписання його Президентом України Віктором Януковичем з 1 жовтня 2011 року. При цьому раніше спікер парламенту Володимир Литвин заявляв про те, що пенсійна реформа може вступити в силу 1 січня 2012 р.

Цим голосуванням народні депутати усунули неузгодженості у законі про пенсійну реформу, який був прийнятий 8 липня нинішнього року. Крім терміну вступу в силу, Рада уточнила в законі ще три положення.

Була вилучена норма про проведення з 1 січня 2012 року перерахунок пенсій із застосуванням показників середньої заробітної плати за 2006-2008 рр. із застосуванням такого показника за 2009 рік.

Також було уточнено, що чоловіки, які досягли 62-річного віку і знаходяться на державній, дипломатичній службі чи службі в органах місцевого самоврядування, які отримали на день набрання законом чинності право працювати на займаних посадах після досягнення ними пенсійного віку, зберігають це право.

Депутати вилучили норму, за якою Пенсійний фонд відносився до фінансових установ, зберігши за ним статус органу виконавчої влади.

Між іншим, спочатку депутати відмовилися скасувати закон про пенсійну реформу, що було в проекті постанови, запропонованої депутатами Юрієм Кармазіним (фракція блоку НУНС) і Ольги Боднар (фракція БЮТБ). За прийняття відповідного проекту постанови проголосували лише 52 депутати. Ініціатори проекту постанови депутати пропонували скасувати реформу у зв’язку з порушенням процедури розгляду і голосування парламентом за цей закон.

ВР прийняла в другому читанні закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» 8 липня 2011 р. Так, даний закон передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, документ передбачає збільшення терміну виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Згідно з документом, право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955 р.н. і старше після досягнення такого віку: 60 років — якщо вони народилися до 31 грудня 1952 р.; 60 років 6 місяців — якщо вони народилися з 1 січня 1953 по 31 грудня 1953 р.; 61 рік — народилися з 1 січня 1954 р . по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців — народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955

Законом визначається, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011р. — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Законом, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до чинного законодавства, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Прийняття пенсійної реформи є однією з вимог МВФ для продовження реалізації програми stand by на суму близько 16 млрд дол., яка була схвалена 29 липня 2010 Через те, що Україна нічого не зробила для її проведення нашою країною у березні-квітні 2011 р. не був отриманий третій транш кредиту у розмірі 1,5 млрд дол.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com