Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Бензин знову подорожчає

Учасники ринку не відкидають факту дефіциту палива  в Україні. Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на опитуванням учасників ринку, проведеним «Консалтинговою групою А-95». Дефіцит може виникнути через поновлення з 1 вересня дії підвищених ставок акцизного збору на нафтопродукти і можливим введенням мит на імпортне паливо

Водночас, учасники ри­нку не прогнозують різкого зростання цін на АЗС наступного місяця.

Поновлення дії акцизу автоматично збільшить ціну дизельного палива до 9,75-10,00 грн за літр, бензину марки А-95 — до 10,65-11,00 грн. за літр. У разі введення мит даний ціновий діапазон збільшиться ще на 1 грн. за літр.

На думку директора ПП «Укр-Петроль» Андрія Томашука, зростання ставок акцизу почне коригувати ціни на АЗС вже через 3-4 дні після відновлення їх дії, а плавне підвищення роздрібних цін буде тривати до 20-25 вересня. Сумарне зростання може скласти 20 коп. за літр за дизпаливо і 50 коп. за літр за бензини.

На думку директора ТОВ «Нефтек Ойл» Антона Гродзіцького, зростання цін складе близько 20-30 коп. за літр на всі марки. У той же час, за його словами, сьогодні учасників ринку більше хвилює можливе введення імпортного мита.

Гродзіцький підкреслив, що якщо сьогодні частка імпорту складає 50%, то її зниження до 15% призведе до дефіциту у розмірі близько 35% обсягів палива.

Зниження ставок акцизного збору до рівня 2010 року було ініційовано Міненерговугілля у квітні з метою стабілізації цін на нафтопродукти в умовах рекордних цін на нафту на світовому ринку. Термін дії знижених акцизів на бензин і ДП закінчується 1 вересня 2011 року.

Нагадаємо, на початку третьої декади серпня тему введення імпортного мита на ввезенння нафтопродуктів знову порушив міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com