Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
|
||
Основні характеристики розподільних щитівВажливий етап підведення електроенергії до житлових приміщень і виробничих будівель – вибір розподільного щита. Від правильної роботи обладнання залежить безперебійне постачання, живлення всіх споживачів (електропристроїв) і безпека оточуючих. Для квартири необхідно вибирати зручний в управлінні електричний щит, що відповідає всім вимогам ГОСТу. Функції і вміст електрощиткаЩитки поділяються на кілька видів. У багатоквартирних будинках затребувані в основному два з них. Основний-щит обліку, що встановлюється в під'їзді. Розрахований такий прилад на кілька окремих квартир. Вміст корпусу-груповий та індивідуальні автоматичні вимикачі, пристрої обліку. Виготовляються в основному з металу, а спереду мають пластикову або скляну панель, через яку можна зняти показання. Кабель, що відходить від щитка обліку надходить вже в квартирний розподільний щит. Вміст корпусу підбирається з урахуванням кількості електроприладів і ступеня навантаження на дроти. Коробки розраховані на розміщення:
Розподільні щити в першу чергу забезпечують прийом електроенергії від магістральної електропроводки і її безпечну подачу в приміщення. До інших функцій пристрою відносять:
Вибір електрощита для квартири в першу чергу заснований на кількості вхідних в нього пристроїв. Купити розподільний щит із сертифікатом та гарантією радимо на сайті "Амперок". Є навісні і настінні моделі, бокси для ніш, аксесуари для підключення. Пристрої герметичні, мають захист від вологи. Є щитки з замковим механізмом. Попередньо складена схема електропроводки-етап робіт, що забезпечує правильний підбір пристрою. Встановлюють електричні квартирні щити не тільки в багатоквартирних будинках, але і в приватних котеджах, лазнях, гаражах. Види електрощитківЩити для електропроводки поділяються за способом установки, матеріалу, особливостей конструкції. Всі ці параметри враховуються при виборі моделі для квартири. За способом монтажу електричні щити бувають:
Вибираючи щит за варіантом установки, необхідно заздалегідь знати, де він буде закріплюватися. Згідно з вимогами безпеки, розподільний електричний щит повинен знаходитися далеко від вибухо - і пожежонебезпечних речовин. Корпус повинен бути доступний для електриків. Закріплюють електрощит так, щоб в місці його установки була достатня вентиляція і прийнятний рівень освітлення. За конструкцією розподільні щити поділяються на:Модульні. У них закріплюється тільки модульне обладнання. У корпусі передбачені майданчики для шин. Зовнішня панель металева або пластикова; Облікові. Всередині обов'язково є виділене місце для закріплення приладів обліку – лічильників. У конструкцію входять і автоматичні вимикачі; Обліково-розподільні. Крім майданчика для лічильників оснащені рейками для фіксації захисних приладів (УЗО) і відсіком для комутаційної апаратури з кришкою, яка може бути опломбована. Матеріал виготовлення корпусів електричних щитків-міцний пластик або метал:
Все це електрообладнання є в каталозі за посиланням, як для опту так і в роздріб. Можна вибрати і встановити моделі, виготовлені і з поєднання металу і пластика. Відрізняються підвищеною надійністю, сумісні з сучасними стилями інтер'єру. Вибір щитка повинен бути заснований і на ступені захисту від пилу і вологи. Підбирається вона з урахуванням умов експлуатації пристрою. Для квартир досить електричних щитів із захистом IP21, IP32, IP31. Для вулиці необхідно вибирати електрощити із захистом IP54 і вище. Правильний вибір запобігає впливу негативних факторів від стрибків напруги на електропроводку і встановлені всередині автомати. Інші статті номеру |
||
© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено. Передрук матеріалів тільки за згодою редакції. З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com |