Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Україні різко зросли обсяги іпотечного кредитування

Українські банки за січень-листопад 2021 року видали 9,7 тис. іпотечних кредитів на суму 7,9 млрд грн, що вдвічі перевищує показник 11 місяців 2020 року за кількістю таких кредитів і в 2,4 рази - за обсягом, повідомив Національний банк України (НБУ) за підсумками щомісячного опитування банків у четвер.

Як повідомляється в прес – релізі НБУ, кредитування в листопаді зросло на 9,2% за обсягом іпотечних кредитів (845 млн грн) і за кількістю-на 6,4%, до 963 договорів.

Кредити на покупку житла на вторинному ринку нерухомості, як і раніше, обганяють первинний ринок: у листопаді їх частка перевищила 90% всіх наданих іпотечних кредитів як за кількістю договорів, так і за грошовим обсягом, повідомляється в прес-релізі.

Згідно з результатами опитування, середній розмір кредиту на покупку житла в листопаді був вище, ніж у жовтні – 824,8 тис.грн проти 803,9 тис. грн.

За даними НБУ, з початку року середня ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку зменшилася на 0,4 п.п., до 13,5%, а на первинному – на 1,4 п. п., до 15,5%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com