Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«ПОКРИЙ НАС ЧЕСНИМ СВОЇМ ПОКРОВОМ...»

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, які передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується традиційних свят, започаткованих ще нашими пращурами.

Свято Покрови Божої Матері, яке православні відзначають 14 жовтня, має цікаву історію. Воно бере свій початок ще з візантійських часів. Коли Царгород, столицю Візантії, взяли в облогу, людям, які молилися в храмі за охорону міста, явився образ Божої Матері. Вона молилася разом з усіма і тримала покрову-омофор, якою потім накрила всіх людей у церкві. Царгород відбив напад ворогів, а ця диво-новина блискавкою рознеслася по світу. Від тієї хустини-покрови свято і дістало свою назву. По-кров-омофор став символом опіки і заступництва Пресвятої Діви Марії.

Образ Покрови був священним і для козаків Запорозької Січі. Козацьке військо обрало Пресвяту Діву Марію своєю покровителькою. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм покровом і ізбави нас від усякого зла».

Відзначають свято Покрови і нині, зокрема у Міжрегіональній Академії управління персоналом святкування вже стало традиційним.

Свято Покрови Божої Матері розпочалося молебнем біля каплиці св. Георгія Побідоносця. Урочисту ж частину святкувань на площі Знань продовжив мітинг. Привітав гостей Академії, студентів, викладачів, козаків президент МАУП Георгій Щокін.

«Сьогодні ми відзначаємо великий і особливий день нашої держави. Адже Пресвята Богородиця є покровителькою України й українського козацтва. Під час Другої світової війни Українська Повстанська Армія також відзначала свято Покрови, віддавшись під

опіку святої Матері Богородиці. Ми повинні бути гідними наших славетних попередників і зі світлою думкою і душею розбудовувати новітню Українську державу», — зазначив Георгій Васильович.

Козацькою піснею привітав гостей зі святом  Покрови кобзар Василь Нечепа.

Завітали на святкування і самі козаки. Вони дивували присутніх показовими виступами кінної групи «Українське козацтво» та національними единоборствами школи давньоруського бойового мистецтва «Три-глав» і школи традиційного бойового мистецтва «Спас».

Урочисті святкування завершилися прийняттям козацької клятви-присяги студентами Українського Військове-Козацького інституту ім. Великого князя Святослава МАУП.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com