Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

УКРАЇНСЬКІ КОНСЕРВАТОРИ ЙДУТЬ НА ВИБОРИ

14 жовтня 2005 року відбувся II (позачерговий) з'їзд Української Консервативної партії у роботі якого взяли участь понад 200 делегатів з усіх регіонів України.

Свої привітання учасникам з'їзду надіслали народний депутат, Герой України Левко Лук'яненко та голова Всеукраїнського об'єднання «Свобода», народний депутат Олег Тягнибок.

Зі вступним словом до присутніх звернувся голова Української Консервативної партії Георгій Щокін. Він окреслив сучасну політичну й економічну ситуацію в державі, дав оцінку політичних сил в Україні та визначив перспективи парламентських перегонів для УКП.

Важливим етапом подальшого політичного розвитку Української держави, йшлося у виступі Георгія Щокіна, мають стати вибори депутатів усіх рівнів у березні 2006 року. Вони визначатимуть: Україна врешті-решт стане на шлях цивілізованого національного розвитку чи її поглине прірва подальшого занепаду і нищення Української державності олігархічними кланами. З огляду на вкрай загрозливу для української держави ситуацію назріло питання про зміну антиукраїнської владної еліти на про-українську. І єдиним шляхом для цього є об'єднання всіх державницьких сил — партій, громадських організацій, визначних представників української інтелігенції — у міцну національно-патріотичну силу. Така сила змогла б сформувати єдиний потужний право-консервативний виборчий блок національно-демократичних сил для перемоги у наступних парламентських виборах.

Лише на основі реалізації української національної ідеї можлива розбудова демократичного ладу, побудова соціальної ринкової економіки, забезпечення прав людини, збереження культурної, конфесійної та мовної ідентичності етнічних спільнот в Україні; здійснення права українського народу на створення соціального ладу, який гармонізував би інтереси інди-

віда та соціальних груп на принципах ідеології українського консерватизму.

Не завжди ідеї, висловлені делегатами, збігалися. Проте саме у таких дискусіях і народжується істина. Що ж до роботи в осередках Української Консервативної партії, то присутні були одностайні — необхідно пропагувати ідеї українського консерватизму серед населення. Зокрема через засоби масової інформації та роз'яснювальну роботу. Цьому може посприяти і створення на базах філій Міжрегіональної Академії управління персоналом культурних центрів. Як наголосив Георгій Щокін, особливу увагу потрібно приділити інформуванню мешканців сіл про мету та засади діяльності УКП, оскільки доступні селянам ЗМІ (які лише умовно можна назвати українськими) наскрізь брехливі. Голова УКП зазначив, що покладати великі надії на ці парламентські вибори не варто. Адже партія ще молода і лише набирається сил. Проте й заспокоюватися не варто. Аби ідеї УКП стали популярними серед українців, необхідно докласти максимум зусиль. Що ж до можливості блокування з іншими партіями, то, на превеликий жаль, більшість їхніх керівників лише на словах є «патріотами й поборниками національної ідеї». Проте це не стосується рядових партійців.

Глибокий відгук ці тези знайшли й у виступах інших учасників з'їзду: першого заступника голови партії Миколи Дробнохода, члена президії Національної ради УКП Миколи Головатого, науковців Василя Яременка та Миколи Сенченка, відомого українського кіномитця Юрія Іллєнка. На думку останнього, те, що нині твориться в державі, явно не відповідає очікуванням мільйонів українців, які восени минулого року вийшли на майдани захищати свій вибір. І тому ті події, за словами митця, можна поділити на дві: перша — національна революція, друга — «помаранчевий проект захоплення влади». Останні події в соціально-політичному житті країни підтвердили ці думки.

Делегати з'їзду постановили:

1.   Українська Консервативна партія має взяти участь у виборах депутатів усіх рівнів у березні 2006 року.

2.   Доручити керівництву УКП провести переговори  з українськими партіями національно-патріотичного спрямування щодо можливого заснування право-консервативного виборчого блоку.

3.   Провести  III з'їзд УКП з висування кандидатів у народні депутати до 10 грудня 2005 року.

Територіальним організаціям партії здійснити необхідну організаційну, ідеологічну та внутрішньопартійну підготовку до виборів 2006 року.

На з'їзді ухвалили звернення до національно-патріотичних сил України, до українських партій і громадських організацій національно-патріотичного спрямування, козацьких організацій України щодо заснування право-консервативного виборчого блоку.

Окремим пунктом роботи з'їзду стало звернення до Президента України із закликом розпочати процес визнання воїнів УПА борцями за волю нашої держави, а Українську Повстанську Армію — воюючою стороною у Другій світовій війні.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com