Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПЕКЕЛЬНІ ЗНАХІДКИ В ЧОРНОМУ МОРІ

Вчені Севастопольського Національного університету ядерної енергії і промисловості на чолі з Віталієм Гохом винайшли і запатентували технічний комплекс для виявлення родовищ газу, нафти і газових конденсатів методом ядерно-магнітного резонансу

Винахід виявився настільки «всевидющим», що під час робочих випробувань з розшуку корисних копалин на морському шельфі Кримського узбережжя одночасно виявив і поховання під водою хімічного боєзапасу, затопленого в різні часи десятки років тому.

Мобільний пошуковий комплекс, як його нарекли винахідники «Поиск», дав змогу навіть встановити кількість контейнерів з небезпечним вмістом. Як зафіксовано в акті № 2, спеціально складеному 14 грудня 2004 року двосторонньою комісією з представників Ядерного інституту і підприємства «Пирамис» в Севастополі, в акваторії селища Чорноморське їх нараховано 49 одиниць, у Керченській протоці – 11, Феодосійській затоці – 1, на узбережжі Алупки – 66, біля Ялти (в районі «Ластівчиного Гнізда») – 60, біля Алушти – 70, Балаклави – 80, Херсонеса (Севастополь) – 27, миса Лукуллу – 65 контейнерів.

Координати кожного з відхиленням 10–15 м зафіксовано й нанесено на морську карту. Однак за висновками фахівців та експертів, це лише частина випадково виявлених звалищ хімічної зброї. Скільки їх насправді, достеменно знають російські військовики, але документації на них не передають, бо її ще не розсекречено.

Проте і ця інформація не викликала стурбованості у місцевих державників. Боячись відлякати відпочивальників і туристів, вони не лише зволікають із знешкодженням небезпечних покладів на дні моря, а й  замовчують про їхнє існування. Дивує і насторожує мовчання міністра охорони довкілля Павла Ігнатенка (до речі, він увесь час мовчить, хоч кровоточить чорнобильська рана, людей і птахів вражають інфекційні захворювання, не вирішується гостра проблема питної води), якому відомо про ці звалища хімічної зброї на морському дні Кримського узбережжя. Мабуть, теж замішані бізнесові інтереси, адже не випадково саме тут він очолював один зі штабів «Нашої України» під час президентських виборів. Щоправда, ми тоді ламали голову: на кого ж пан Павло конкретно працює. Не має відповіді на це питання і зараз.

У цьому контексті варто згадати і про величезні людські втрати на азійських узбережжях під час цунамі. Їх могло б і не бути, однак через комерційні інтереси людей не попередили про його приближення. Слід замислитися і над тим, чому в Криму дедалі частіше зграями гинуть морські чайки від невстановленої, як твердять експерти, хвороби. І чи не має тут зв’язку з отруйними речовинами, що містять у собі виявлені поховання. Адже оболонки контейнерів десятиліттями піддаються корозії солоною морською водою й агресивним начинням. Цілком ймовірно і те, що через утворені шпарини відбувається витік бойових отруйних компонентів. Якщо взяти до уваги ту обставину, що в контейнерах міститься хімічна високотоксична зброя, призначена для знищення людей, а не гусениць на яблунях, то небезпека цілком реальна і велика. Могутньою морською течією отрута може поширитися не лише Кримським узбережжям, а й сягти через Керченську протоку Краснодарського краю Росії.

Можливо перш ніж винищувати свійську птицю на подвір’ях кримських селян, доцільно було б розпочати знешкодження пекельних знахідок на дні Чорного моря.

Не зайвим було б українським високопосадовцям звернутися до своїх російських колег з клопотанням про надання документації про всі поховання хімічної зброї в Чорному морі та спільно розпочати їх утилізацію, а точніше усунення злочину, який вчинили військовики проти обох наших народів.

А тим часом чи то через чиновницьке нехлюйство, чи то через небажання деяких можновладців та фінансово-олігархічних кланів дати Україні можливість розвідати нові родовища газу і нафти в морських шельфах, не знаходить підтримки і сам винахід вчених. А може, вони побоюються, що цей прилад розшукає знову щось таке, що небажано піддавати розголосу. Скажімо, риболовний сейнер, який безслідно зник разом з екіпажем біля берегів Криму і про долю якого вже кілька років нічого не відомо, або ж судна і плавзасоби, які за документами вважаються затонулими, однак їх немає в зазначених місцях потоплення, позаяк насправді їх продано за кордон. Та мало чого може розшукати цей «капосний» винахід науковців...

Одне слово, окрім нинішньої хімічної, для деяких високорангових чиновників можуть винирнути на поверхню моря й інші проблеми - цілком можливо, що й кримінальні.

Якщо зволікати зі знешкодженням могильників, то можна вчинити ще один злочин перед власним народом, позаяк реально отримати ще один Чорнобиль, не менш жахливий.  

 

Служба інформації Спілки
офіцерів України
м.Севастополь

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com