Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

РЯТУЙТЕ ОСВІТУ ВІД НІКОЛАЄНКА

Світовий банк може відмовити Міністерству освіти й науки України у кредиті розміром 86,6 мільйона доларів, які планувалося спрямувати на комп’ютеризацію середніх навчальних закладів

Причина — підозра Світового банку щодо корупції й нецільового використання коштів у нашому «найосвітленішому» міністерстві. Передовсім світов-спільноту «терзають смут ные сомненья» щодо чистоплотності його керманича Станіслава Ніколаєнка. Вочевидь, неспроста, адже персона неодноразово недовідставленого міністра фігурує не в од-ному корупційному скандалі.

Згідно з даними Рахункової палати, з виділених на комп’ютеризацію 90 мільйонів гривень державних грошей понад 68 млн. були використані неефективно або ж не за цільовим призначенням. Внаслідок чого з запланованих 2560 навчальних закладів комп’ютерні класи отримали тільки 697.

Відтак остаточне рішення Світового банку щодо надання згаданого кредиту українським школам впирається в одіозну фігуру освітянського міні стра. Простіше кажучи, світова спільнота чекає, хто стане наступником Ніколаєнка.

Загалом програма під назвою «Рівний доступ до якісної освіти в Україні» в обсязі 86,6 мільйона доларів розрахована на період 2006—2009 років. За умови успішної її реалізації Світовий банк має намір продовжити фінансування в обсязі до 350 мільйонів доларів.

Словом, кошти на нашу освіту можуть надійти чи малі, якщо їх не розкрадати. Справа не тільки в грошах, а й у згаяному часі. За той час, доки наші можновладці морочаться з нинішнім Кабміном загалом і з «світочем науки й освіти» зокрема, вже тисячі українських дітей могли освоїти комп’ютерну грамоту. Адже в дітей розвинена здатність до опановування всього нового, у тім числі й науки. Не менше, ніж у її «світочів» набита рука щодо «нецільового використання державних коштів».

P. S. Редакції газети «Персонал плюс» став відомий ще один випадок невдоволення діяльністю Міністерства освіти й науки. Всеукраїнська благодійна організація «Українська Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів» має намір оскаржити в судовому порядку проведений відомством Ніколаєнка конкурс рукописів підручників для учнів загальноосвітніх шкіл з навчальних дисциплін «Етика», «Фізична культура», «Зарубіжна література», «Географія». У цьому позові зазначається, що незалежні експерти визнали кращими одних авторів, а Міносвіти, нехтуючи їхніми висновками, оприлюднило як «переможців» у згаданих номінаціях зовсім інші прізвища.

Відтак згадана Асоціація оскаржує у Шевченківському райсуді Києва дії міністерства щодо присудження дипломів І, II, III ступенів і присвоєння рукописам-переможцям «напутнього» грифу «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Позивач називає Всеукраїнський конкурс рукописів підручників проведеним «з порушенням норм законодавства, зокрема ст. 19 Конституції України». А рішення міністерства щодо підсумків цього конкурсу просить визнати «в судовому порядку нечинними».

Спостерігаючи по телебаченню, як недовід ставлений міністр переконує випускників шкіл та майбутніх абітурієнтів вузів щодо об’єктивності та неупередженості всіляких екзаменаційних конкурсів, думаєш — скільки ще таких позовів може бути пред’явлено до згаданого міністерства, чиновники якого, схоже, дбають не про освіту, а про власні інтереси — далеко, стверджують, неальтруїстичні.

Олександр НАКАЗНЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com