Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Товариство придурків»

Один середньовічний філософ ще тисячу років тому слушно зауважив: «Дурень звинувачує інших, розумний звинувачує себе, мудрий не звинувачує нікого, бо вірить у Бога». Якщо прикласти цей постулат до нинішніх українських реалій, то доведеться визнати — політкоректно висловлюючись — значну частину українського політикуму становлять атеїсти з низьким коефіцієнтом інтелекту.

У нормальних країнах опозиція, особливо перед виборами, шпетить провладну більшість — аж дрантя сиплеться. І це нормально. Але! Коли вчорашня опозиція приходить до влади, то вона стуляє писка і береться до роботи. Бо там у них, у нормальних тіньові уряди існують не для того, щоб тішити чиєсь самолюбство, а для того, щоб заздалегідь напрацьовувати такі програми, які не дозволять повторювати чужих помилок і наробити власних.

А у нас? Кожна «нова влада» починає, продовжує і закінчує бідканням, який свинюшник залишили попередники. Тож доводиться замість виконувати передвиборні обіцянки — вигрібати, вигрібати і вигрібати. Ті, хто у свою чергу приходить на зміну, слово в слово повторюють ту ж саму пісеньку. А чому? А тому, що у нас в Україні «нова влада» — це по суті «нова зі старими дірками», оскільки в кожну наступну владу приходять одні й ті ж люди. З одними і тими ж обіцянками, котрі, як відомо, цяцянки, а електорату радість.

Тепер про тих, хто відверто й публічно називає себе придурками. Маємо на увазі гучне інсценування пограбування однієї з київських філій Ощадбанку, спровоковане відомим «незалежним» телеканалом. Безпосередніми виконавцями спектаклю, що ледь не потяг за собою людські жертви, виявилися шмаркачі з молодіжної неформальної групи «Товариство придурків». Дорослими придурками, а заразом — продюсерами, режисерами і фіксаторами дійства були телевізійники далеко не юнацького віку.

Міліція діяла абсолютно правомірно, коли порушила справу про злісне хуліганство. А от дії самопроголошеної «комісії з журналістської етики» інакше як, даруйте, придуркуватими назвати не можна. Судді, котрих ніхто не обирав, зробили «дружнє зауваження» авторам провокації зокрема і телеканалу загалом. До речі, телеканал одразу відхрестився від причетності до дій своїх «новаторів».

Розтлумачимо тим, хто, можливо, не знає деяких технологічних тонкощів. То щастя, що обійшлося «лише» викликом «швидкої допомоги» кільком стареньким жіночкам, які прийшли одержати компенсацію своїх заощаджень і не зрозуміли гумору сучасної молоді та деяких дорослих байбусів. Сприйняли інсценований наліт як справжній і працівниці банку. А відтак побоялися натиснути кнопку виклику міліції одразу. Правоохоронці прибули лише через 15 хвилин. І слава Богу! Бо після серії СПРАВЖНІХ нальотів на київські банки ОМОН одержав дозвіл в аналогічних ситуаціях стріляти на ураження.

Особливої пікантності вердикту «комісії з етики» надає одна суттєва подробиця. Юні придурки влаштували небезпечні ігрища не в якомусь комерційному банку, а в Ощадбанку, а саме ця установа виплачує нині людям компенсацію радянських заощаджень. Наша шкодлива «четверта влада» вже достатньо налякала народ плітками про те, що «коштів у нинішнього уряду не вистачить, все це піар, ощасливлять кілька чи кільканадцять тисяч, а потім усе прикриють...» тощо.

А тепер, виявляється, окрім віртуальних страхіть і жахіть, на літніх людей чекають в Ощадбанку ще й реальні хулігани в масках і їхні телевізійні натхненники. В чий город камінчик, зрозуміє навіть людина з заниженим коефіцієнтом інтелекту.

І ще — ма-а-аленька подробиця. Головою отої «комісії з етики» є людина, чийого зятя «нова влада», всупереч сподіванням сімейства, чомусь не перепризначила міністром. Але тут, як кажуть у нормальному суспільстві, «нічого особистого, служба така».

В.Н.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com