Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чому в МАУП? Путівник для тих, хто обирає майбутнє, та для їхніх батьків

Розділ п’ятий

Сенсація, яку приховують

Це й справді сенсація. Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко вирішив докорінно змінити принцип бюджетного фінансування державних ВНЗ, започаткований міністрами-соціалістами. Віднині державні, наголошуємо — саме державні, вищі навчальні заклади не будуть фінансуватися з бюджету в обсягах, довільно встановлених Міністерством освіти. Тобто принцип: 50% бюджетників на 50% контрактників, незалежно від справжньої потреби держави в тих чи інших кадрах, відходить у минуле. Тепер «державне замовлення» — це конкретне замовлення уряду кожному конкретному державному ВНЗ на підготовку конкретної, а не зі стелі взятої, кількості фахівців, необхідних державному сектору економіки та структурам державного управління.

Як відверто висловився один з урядових чиновників, фінансуватися з бюджету буде лише ПІДГОТОВКА фахівців. А де взяти кошти на ремонт, прибирання та опалення державних ВНЗ — то вже їхній освітянський клопіт.

Неважко підрахувати, де братимуть ці кошти керівники державних ВНЗ після того, як їх позбавлять бюджетної халяви. І без того високу вартість навчання студентів-контрактників буде піднято на рівень, який унеможливить переважній більшості справді талановитої молоді отримати вищу освіту.

Рішення жорстке, може, навіть жорстоке, але необхідне. Якщо державний ВНЗ не вміє чи не хоче заробляти гроші інакше, як шляхом узаконених поборів зі студентів-контрактників, то навіщо він потрібен взагалі? Чому він може навчити студента?

Та повернімося до магістральної теми нашого путівника по МАУП.

Питання делікатне — скільки це коштує

На відміну від державних ВНЗ вартість навчання в МАУП доступна широкому загалу охочих і диференційована. Вона залежить, по-перше, від форми навчання, по-друге — від конкретної спеціальності.

Що ж до спеціальності, то тут не треба детально пояснювати. Природно, що справжнього фахівця із сучасних комп’ютерних технологій підготувати складніше, ніж аудитора. Це не означає, що ми протиставляємо ці професії. Просто підготовка комп’ютерника обходиться ВНЗ дорожче. Звідси й різниця в оплаті. Ми вже згадували в попередніх розділах, що на певних спеціальностях передбачено вивчення студентом двох, а то й трьох іноземних мов. Звісно, таке навчання потребуватиме більших затрат, а відтак і коштуватиме більше.

Проте можемо одразу заспокоїти майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків і спонсорів: Міжрегіональна Академія управління персоналом надає своїм студентам вельми серйозні пільги саме у сенсі вартості навчання.

По-перше, той, хто вирішив вступати до МАУП, завітавши в Академію в традиційні Дні відкритих дверей, одразу отримує знижку до 15% від внесеної суми.

По-друге, статутом МАУП передбачено навчання з відтермінуванням виплати (що важливо — без застави). Термін погашення — до десяти років. Передбачено також систему накопичувальних знижок в оплаті — до 20%.

Ні для кого не є секретом, що багато студентів МАУП починають відшкодовувати витрати на навчання ще до отримання дипломів. У структурі Академії діє спеціальний центр, який займається працевлаштуванням випускників і, водночас, підбором тимчасового заробітку для студентів — на час навчання чи канікул. Тепер щодо форм навчання. Вони традиційні для системи вищої освіти в Україні: стаціонарна, вечірня та заочна. Оплата диференційована. Але!.. МАУП чи не першою в нашій державі свого часу подбала про людей, які з різних причин — скажімо, зайнятості або стану здоров’я — не можуть навчатися на денному, вечірньому чи заочному відділеннях ВНЗ. Було запроваджено дистанційну форму навчання — з використанням інтернет-технологій. Практика вже перших років застосування цієї прогресивної освітньої новації показала її велику перспективу. У перші Дні відкритих дверей — 16 лютого та 1 березня цього року — відсоток охочих вчитися дистанційно помітно зріс порівняно з попередніми роками.

Ось, власне, і все, що ми хотіли розповісти. Звичайно, це лише невелика частина інформації про потужний освітній центр, яким є МАУП — найбільший ВНЗ в Україні. Та не даремно кажуть у народі, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому радимо за найменшої можливості, навіть не чекаючи Днів відкритих дверей, завітати до приймальної комісії МАУП, яка працює протягом року, і отримати вичерпні відповіді на всі запитання, які хвилюють вас особисто.

До зустрічі!

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com