Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Міністерство юстиції має намір створити «сільський нотаріат»

Міністерство юстиції має намір створити «сільський нотаріат», щоб максимально наблизити послуги нотаріусів до населення.

Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, про це йшла мова на останньому розширеному засіданні колегії Мінюсту.

Під час заходу міністр юстиції Микола Онищук, зокрема, відзначив, що доступність нотаріальних послуг громадянам є однією з основних проблем сучасного нотаріату.

Разом з тим він повідомив, що на сьогодні в рамках реформування системи нотаріату, розглядається ідея впровадження так званого «сільського нотаріату», з метою максимального наближення послуг нотаріусів до громадян, які проживають в сільській місцевості та інших віддалених від адміністративних центрів населених пунктах.

За словами глави Мінюсту, відомство в цьому розраховує на допомогу органів місцевого самоврядування. Зокрема, на їхнє сприяння в наданні приміщень для відкриття нотаріальних контор у віддалених населених пунктах.

Крім того, міністр доручив начальникам управлінь юстиції протягом 15 днів провести аналіз вакансій в державних нотаріальних конторах і протягом місяця вжити заходів для їхнього заповнення. За даними прес-служби, на сьогодні є повністю вакантними посади в 55-ти державних нотаріальних конторах.

Крім того, Онищук звернув увагу на те, що достатньо багато проблем існує в системі державного контролю за законністю досконалих нотаріальних дій нотаріусами, оскільки чинне законодавство не передбачає достатніх важелів з реагування на зловживання з боку нотаріусів. Разом з тим, за словами міністра, спостерігається тенденція до зростання кількості скарг громадян і юридичних осіб на організацію роботи нотаріусів і законність досконалих ними нотаріальних дій. Так, в 2007 році в Мінюст поступило 600 скарг на дії нотаріусів (практично на кожного десятого нотаріуса), а в першому кварталі цього року — понад 250 скарг.

Міністерству юстиції також відомі факти участі окремих нотаріусів в рейдерских схемах.

З метою усунення згаданих недоліків і створення єдиного нотаріату за словами глави відомства передбачається підготувати і забезпечити ухвалення проекту Закону України «Про нотаріат» в новій редакції.

ІнтерМедіа консалтинг

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com