Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чому в МАУП?

(путівник для тих, хто обирає майбутнє, та для їхніх батьків. і не тільки...)

Недавно газета «Комсомольська правда в Україні» опублікувала список запитань для юнаків і дівчат, які намірюються відвідати той чи інший ВНЗ у «День відкритих дверей».

Ідея колег припала нам до смаку. Понад те, аби майбутні студенти МАУП не чекали чергового «Дня відкритих дверей», ми відповімо на ці запитання вже сьогодні.

1.         «Перевірте наявність ліцензії й акредитації ВНЗ». Що ж, слушна порада. Донедавна, приміром, у Криму, спокійнісінько оббирали наївних абітурієнтів та їхніх батьків так звані філії престижних вищих навчальних закладів Росії. Під час перевірки з’ясувалося: ці московські і санкт-петербурзькі університети та академії навіть не підозрювали про існування таких структур. Що ж до МАУП, то право на викладання кожної дисципліни, на видачу диплома з кожної спеціальності підтверджене відповідними документами, оформленими у чіткій відповідності з українським законодавством.

2.         «Буває таке, що керівництво вищих навчальних закладів засідає у престижних офісах у центрі міста, а студентам доводиться вчитися у холодних приміщеннях на околиці». Даруйте, це не про МАУП. Усі базові споруди Президентського Університету Академії компактно розташовані на одній території — на мальовничих пагорбах старого київського району Деміївка. Кожен інститут має свій окремий корпус, побудований та оснащений із врахуванням специфіки навчання. Саме побудований, а не перебудований сяк-так із колишнього ПТУ чи навчально-виробничого комбінату, як це часто-густо буває навіть у Києві.

3.         «Чи зручно студентам доїжджати до місця навчання?» Від МАУП до найближчої станції метро — «Либідська» — три зупинки тролейбусом або автобусом. Є певні незручності, пов’язані з реконструкцією прилеглої Московської площі, але це тимчасово. Восени реконструкція має завершитися. На цей же час планують відкрити станцію метро «Деміївська».

4.         «Поцікавтеся технічним оснащенням аудиторій, наявністю спортзалу та бібліотеки». Щодо технічного оснащення — воно найсучасніше. Важко навіть знайти в Україні державний ВНЗ (та й недержавний теж), який мав би такий високий рівень комп’ютеризації. Що ж до бібліотеки, то, як ми писали в попередніх розділах нашого путівника, вона одна з найкращих в Україні. Варто ще раз нагадати, що підручники та навчальні посібники студенти МАУП одержують у власне користування в повному обсязі. Це входить у вартість навчання. Що ж до спортивного життя Академії, то ви побачите його одразу — і на зручних майданчиках та тенісних кортах, і у великому спортзалі з ранку до ночі вирує життя. Гордість МАУП — студенти-призери і чемпіони світу та Європи з рукопашного бою та боротьби. Серед українських спортсменів на Олімпіаді в Пекіні будуть і студенти МАУП.

5.         «Поцікавтеся, чи є викладачі обраного вами вищого навчального закладу авторами підручників з дисциплін, які вони викладають. Принагідно попитайте, коли вони захистили свої дисертації». Знову-таки, слушна порада. Можемо відповісти одразу: серед викладачів та науковців МАУП немає так званих «ретрансляторів», себто людей, які живуть виключно з експлуатації чужих наукових досягнень. Тільки торік у видавництві МАУП вийшло близько 150 назв підручників та наукових монографій по всьому спектру спеціальностей, які дає Академія своїм випускникам.

Останнє запитання: наші колеги з «КП в Україні» його не сформулювали, а лише натякнули. Однак після скандального звільнення ректора Київського Національного Університету з формулюванням «за створення атмосфери інтриг» ця проблема стала аж надто актуальною для української вищої школи. Відповімо просто: в МАУП немає приводів до виникнення інтриг. Бо тут місце людини в соціально-науковому рейтингу визначається не тим, скільки років вона ходила на свою кафедру, а рівнем інтелекту. Хочеш захищатися — будь ласка! Створять найкращі умови, видадуть монографію, допоможуть знайти наукового керівника і рецензентів. І разом порадіють після успішного захисту. Маленька таємниця Академії, про яку, власне, багато хто знає: чимало представників справжньої української еліти здобули другий диплом і захистилися саме в МАУП. Чому? Тому, що тут найсприятливіша, спокійна творча атмосфера. До речі, на відміну від радянської практики, талановитим студентам у нас не доводиться ліктями прокладати собі дорогу в аспірантуру. Справді перспективних вираховують ще на перших курсах і по-дружньому ведуть до вершини знань.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com