Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Скопенка звільнено. Хто наступний?

Всі дипломи та інші документи, підписані ректором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Віктором Скопенком з 2000 року, можуть бути визнані недійсними. На думку українських юристів, їх законність поставлена під сумнів указом президента Віктора Ющенка, яким він скасував призначення Скопенка ректором.

Юристи стверджують, що таке формулювання означає, що жодного ректора Скопенка з 12 січня 2000 року по 10 квітня 2008 року в КНУ не було.

«По-перше, у президента немає жодних повноважень звільняти ректора КНУ або яким-небудь чином втручатися у справи цього вузу. По-друге, навіть якщо б у нього ця компетенція була, він мав видати указ про звільнення Скопенка. Тепер виходить, що Віктор Скопенко всі ці роки незаконно обіймав посаду ректора КНУ і, зокрема, повинен повернути всю свою зарплату. Більше того, всі підписані ним дипломи та інші документи потрібно визнавати недійсними», — розповів один з правознавців виданню «Экономические известия».

Джерело видання в керівному складі КНУ зазначає: «Їм потрібно було зняти Скопенка, ось вони його і зняли, не особливо замислюючись над юридичною аргументацією. Адже питання не в тому, чи буде Скопенко ректором 20 або 30 років. Указ ставить під загрозу долі тисяч людей. Тут пряма паралель з екс-суддею Конституційного суду Сюзаною Станік. Скасувавши указ про її призначення, президент поставив під сумнів рішення КС з 2004 року. Тут потрібно кричати про відвертий правовий нігілізм голови держави».

Тим часом, за інформацією «КоммерсантЪ-Украина», в професорських колах відставку Скопенка сприйняли в основному схвально, наголосивши, що «процеси, які відбуваються в КНУ, давно є стагнаційними».

А сам Скопенко, згідно з даними джерела видання, вже провів збори деканів університету і закликав їх допомогти йому отримати перемогу на майбутніх виборах ректора.

Серед можливих суперників Скопенка — декан економічного факультету Віктор Базилевич і директор Інституту міжнародних відносин Леонід Губерський. Співрозмовник «Комерсанта» з професорського складу університету розповів: «під час Помаранчевої революції Скопенко не підтримав Ющенка, і він це запам’ятав. Скільки Скопенко не намагався потрапити на Банкову на особисту аудієнцію, президент жодного разу не погодився його прийняти в такому форматі».

Ще одним каменем спотикання у відносинах ректора університету і голови держави, припускають журналісти, є Київський інститут міжнародних відносин, що існує в структурі КНУ.

«Президент часто приїжджає до КІМВ і спілкується з директором Губерським, тому що саме там навчається його старший син Андрій, — зазначив співрозмовник видання.- Скопенко неполюбляє Губерського. Вже протягом року на кожній вченій раді університету він із завидною регулярністю пресує його, а останнім часом навіть почали ходити чутки про розформування КІМВ і трансформації у факультет. Я не виключаю, що саме Губерський як людина, вхожа до президента, зіграла не останню роль в звільненні Скопенка».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com