Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Східна солідарність

Нові європейці», попри те, що вони зручно влаштувалися під крилом НАТО та ЄС, не повертаються спиною до країн, які далі на Схід — країн, які нині перебувають у стані військово-політичної невизначеності.

Нещодавно в Празі країни Вишеградської групи — Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина — заявили, що Україна та Грузія повинні почати підготовку до членства в НАТО за першої ж нагоди. На саміті у Бухаресті на початку квітня Німеччина та інші «старі європейці» торпедували зусилля США з надання цим країнам «планів дій з підготовки до членства». Альянс має намір передивитися це питання до кінця року. Крім того, міністри закордонних справ держав Вишеградської групи підтримали заявку України на вступ до ЄС; для Брюсселя таке рішення дуже важке.

Тим часом Литва пригрозила заблокувати початок перемов про торгівлю між ЄС та Росією. Литовців непокоїть тиск Росії на Грузію, який посилюється. Це попередження доречне. Рішення Бухаресту не поспішати з розширенням НАТО стало ударом по прозахідному уряду Грузії, і водночас підбадьорило Кремль. Минулого тижня Володимир Путін почав виведення на новий рівень відносин з двома сепаратистськими регіонами Грузії — Абхазією і Південною Осетією. Це може бути прелюдією до анексії Росією, офіційного відділення і навіть війни. Росія також підтвердила своє вето на прагнення України назавжди покинути її орбіту.

Політики Німеччини, Франції і Італії давно проявляють сумну готовність до потурання путінському Кремлю. Проте, завдяки розширенню НАТО після закінчення «холодної війни», вже не тільки США відстоюють право європейських демократій вільно вибирати собі друзів і альянси.

The Wall Street Journal

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com