Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Лукашенко стає самостійним гравцем?

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає «абсолютно ідіотськими» припущення про те, що дії Росії cтосовно Грузії є небезпечним прецедентом для Мінська, передає NEWSru.

«Не приведи Господи, Росія спробує піти на такі ж кроки стосовно Білорусі. За такого неуявного розвитку подій у Європи буде право протистояти Росії, не обмежуючи себе в методах і засобах тиску», — цитує BBC заяву білоруського лідера в інтерв’ю британській діловій газеті The Financial Times.

Лукашенко визнав, що викликав роздратування Москви, не визнавши незалежність Південної Осетії й Абхазії, передає зміст статті liga.net. При цьому президент Білорусії припускає можливість таких кроків і в майбутньому. Він заявив, що новий парламент, вибори в який відбудуться наприкінці вересня, повинен мати можливість висловлювати свою думку з цього приводу.

За його словами, Захід має активніше брати участь у справах колишнього Радянського Союзу, бо саме вплив Заходу виявився основною причиною невизнання незалежності Південної Осетії й Абхазії пострадянськими державами.

Москва тисне на Лукашенка, щоб той за прикладом Росії визнав незалежність Абхазії і Південної Осетії. Однак білоруський лідер готовий прийняти рішення з цього питання в західному дусі, якщо, звісно, Європа і США гарантуватимуть йому підтримку, пише Frankfurter Allgemeine. Захід має допомогти Білорусі залишитися вільною і незалежною державою, говорить Лукашенко. Але при цьому не забуває додати (для підстрахування): Білорусь все є спільницею Росії.

Лукашенко скаржиться, що на його країну накладено санкції, а коли критикують вибори в Росії, подібного не відбувається.

Президент Білорусі Лукашенко вже почав деякі кроки назустріч Заходу: звільнив політв’язнів і пообіцяв проведення чесних парламентських виборів, що відбудуться в країні наступного тижня. За це він очікує від Заходу відповідних послуг, пише німецьке видання.

Лукашенко заявляє, що йому особисто не потрібна віза Євросоюзу, але білоруському народу треба хоча б полегшити можливість для контактів, наприклад, за рахунок зниження візових зборів, і не обмежувати економічні відносини різними застереженнями. Лукашенко заявив ЄС, що Мінськ запобіг нелегальній імміграції і контрабанді наркотиків через Білорусь на Захід, що Білорусь — надійний партнер для транзиту російських нафти і газу, що вона надала свою територію для транспортування військових вантажів Заходу в його воєнній операції в Афганістані.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com