Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Обама і секретний антикризовий проект

Новообраний американський президент Барак Обама провів першу конференцію, на якій назвав поіменно свою команду, яка займеться управлінням економікою країни.

Обама заявив, що зі всіх кандидатів в першу чергу обирав тих, хто може запропонувати новий погляд на речі в умовах економічної кризи, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Отже, міністром фінансів США стане президент Федерального резервного банку Нью-Йорка Тімоті Гейтнер. Главою Національної економічної ради — Лоренс Саммерс, який очолював мінфін при Білі Клінтоні.

Крістіна Роумер, в чиєму підпорядкуванні до останнього часу знаходилося Національне бюро економічних досліджень, очолить департамент радників Барака Обами з економічних питань.

Під час конференції Обама висловив надію вирішити всі економічні проблеми, якщо діяти швидко і сміливо. «Саме цю місію візьме на себе наша нова команда економістів, — сказав Обама. — Нам необхідний великий пакет екстрених заходів для того, щоб повернути економіку в нормальну колію».

«Я нетерпляче чекаю результатів нашої спільної роботи. І ця робота почнеться прямо сьогодні, тому що ми не можемо дозволити собі витратити ні хвилини», — додав Барак Обама.

 

Проект стимулювання економіки відповідатиме масштабу кризи

Проект додаткового стимулювання економіки США, який готує оточення вибраного президента США, за своїм «обсягом» і змістом «відповідатиме» масштабу економічної і фінансової кризи, з якою зіткнулася країна.

Обама відмовився назвати конкретні цифри і розмір підтримки приватних підприємств, які він пропонує ухвалити в Конгресі з метою звести до мінімуму наслідки кризи.

У будь-якому разі мова йде про «великий пакет стимулів», які покликані повернути економіку країни в нормальний стан, відзначив Обама. Він сказав, що до пакету увійшла пропозиція ввести податкові послаблення. Це «дозволить скоротити податки для 95% американських робітників», — уточнив він.

За словами Обами, економічна криза, з якою зіткнулися США, має «історичні масштаби». І замкнуте коло з якого економіці не вийти вимагає глобальних і рішучих дій.

Плюс до всього Обама вважає, що ситуація в економіці США, ймовірно, погіршиться перед тим, як вона «піде на поправку». При цьому він висловив упевненість, що «США, як і раніше, витримає кризу».

Нагадаємо, що в лютому 2008 року Конгрес і адміністрація Джорджа Буша ухвалили перший пакет державних заходів по стимулюванню американської економіки на суму в 168 мільярдів доларів.

А на початку жовтня у зв’язку із загостренням глобальної фінансової кризи Конгрес і Білий дім ухвалили пакет екстрених державних заходів зі стабілізації фінансових ринків обсягом у 700 мільярдів доларів.

 

Робочі місця — перш за все

До того ж, Обама нагадав, що протягом одного лише майбутнього року мільйони американців можуть втратити роботу. Отже команді Обами належить втілювати в життя запропоновану президентом програму, згідно з якою, серед іншого, планується створити близько 2,5 мільйонів робочих місць за два роки.

На думку деяких спостерігачів, це може коштувати скарбниці близько 700 млрд доларів.

До речі, на думку американського фінансиста Джорджа Сороса американській економіці потрібно ще від 300 до 600 млрд дол додатково. Тому, що нинішня криза перевищила його найгірші сподівання.

Проте, Обама налаштований оптимістично і вважає, що не «можна недооцінювати власні сили і здатність подолати труднощі», хоча і не можна недооцінювати можливих наслідків кризи.

До того ж, нагадаємо, нову еру реформ разом з Обамо збирається будувати колишній суперник новообраного президента, республіканець Джон Маккейн.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com