Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

На що зважає МВФ...

За останні три роки, протягом яких МВФ виділяв Україні стабілізаційні кредити, сукупний держборг країни збільшився майже в три рази — з 17,5 до 52,2 млрд дол.

Економісти вважають ситуацію небезпечною, загрозливою дефолтом. З іншого боку, пенсійна реформа, що породжує тривожні очікування в суспільстві, може стати тим Рубіконом, перейшовши який, влада зіткнеться з масовими протестами і навіть соціальними вибухами, вважають експерти.

Основні виплати по погашенню боргу почнуться з 2013 року. На той час, як передбачалося, офіційний Київ зможе здолати кризові тенденції і забезпечити стабільне економічне зростання, що дозволяє розрахуватися з кредиторами.

Експерти відмічають, що МВФ задає тільки параметри макроекономічних показників і загальні напрями реформ, а конкретні рішення доводиться розробляти і приймати українській владі. Якщо минулого року на вимогу кредитора дефіцит держбюджету України не повинен був перевищувати 5,5% ВВП, то на 2011-й завдання ускладнилося — розмір дефіциту необхідно утримати на рівні не більше 3% ВВП. Уряд вимушений жорстко економити. У країні поетапно підвищуються ціни на газ, електроенергію, послуги ЖКГ для населення; прийнятий новий Податковий кодекс, готується пенсійна реформа.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зазначив, що фонду все одно, якими способами українська влада забезпечить виконання узятих перед кредитором зобов’язань. «Уряд доки нічого не зробив для розвитку малого і середнього підприємництва, для впровадження енергозбережних технологій, для структурних реформ. Тому українська економіка залишається важкою в усіх сенсах — неповороткою, сировинною, залежною від ситуації на світових ринках металургії і від російських енергоносіїв. Вони намагаються не зачепити інтереси класу найбагатших українців, а тому приймають несистемні рішення, спрямовані на формальне виконання вимог МВФ за рахунок мільйонів пересічних громадян», — пояснив експерт, який передбачає масові протести в країні проти антинародних дій влади.

Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що такі проблеми, як корупція або рівень демократичних свобод, в Україні не зроблять істотного впливу на рішення МВФ про виділення чергового транша кредиту. Він відмітив, що фонд не займається політичною діяльністю, йому цілком вистачає знать, що в українській владі сформована команда, яка солідарно приймає рішення про напрям реформ, результати яких влаштовують кредитора.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com