Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Прилад, на який чекають

Цифровий прилад для визначення якості води змайстрував уманський дев’ятикласник. Над своїм винаходом Віталій Ткаченко працював протягом року. В результаті, пристрій миттєво визначає прозорість питної води, мінералізацію, вміст хлору та нітратів.

Віталій Ткаченко говорить: «Вмикаємо тумблер, переключаємо на вимір хлору, занурюємо датчик у воду і бачимо, що рівень хлору в воді 0,7 міліграмів на літр. Це вважається нормою для води».

Схему приладу школяр складав за різними книжками. А ще з’ясував — у лабораторії вміст хлору визначають за дві години. За цей час компонент випаровується і показники не завжди точні.

За кордоном аналог експрес-приладу, що зробив уманчанин, коштує чотири тисячі євро, каже Віталій. Його ж винахід обійшовся у двісті п’ятдесят гривень.

Прилад має високу чутливість, простий у користуванні і може здійснювати експрес-контроль якості води як у побуті, так і на підприємствах. Новинку вже оцінив місцевий водоканал. Там чекають, коли Віталій запатентує винахід, аби якнайшвидше його придбати.

Артем Тарасенко, директор комунального підприємства «Уманьводоканал”: «Якщо виконуються ремонтні роботи на аварійних ділянках, часто буває так, що потрапляють в теплотраси теплових мереж наші води. Для оперативного визначення належності цієї води, ми можемо застосувати цей прилад. Це дасть змогу скоротити час аварійних робіт, визначити, чия вода і хто повинен виконувати ці роботи».

Схеми і складові пристрою юнак не розкриває. Хоче представити творіння на Всеукраїнському конкурсі винахідників.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com