Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Стики і шви після встановлення вікон

Іноді через неправильне влаштування монтажних зазорів (примикання вікна до стіни) після встановлення металопластикових або дерев`яних євровікон на внутрішній стороні укосів можуть з'являтися сліди затікання і конденсат. Поняття монтажний шов, необхідно розглядати як комплекс технічних прийомів, які створюють повну ізоляцію і герметичність (забивання щілин) між віконною рамою та огороджувальної конструкцією. У минулому, всі щілини які утворювалися після установки вікон заповнювалися монтажною клоччям, а потім замазувалися розчином на основі бетону.

Сучасні методи ізоляції монтажних швів

На сьогоднішній день за помсту застарілого монтажного клоччя, використовують монтажну піну, яка значно спростила процес влаштування примикання і сприяла здешевленню даних робіт в півтора рази. Так само монтажна піна, як будівельний матеріал дуже практична в роботі і може застосовуватися при будь-яких температурах. У практичному застосуванні, більшість фахівців з монтажу використовують монтажну піну, як єдиний ущільнювач. Найкращі незнаючі часто перебирають з кількістю піни думаючи, що таким чином ущільнення буде краще. При детальному розгляді технічних характеристик монтажної піни можна зробити висновок, що даний матеріал не може використовуватися як ущільнювач, а діє виключно як теплоізолятор. До того ж, він може виконувати свою функцію тільки при гарній гідроізоляції. У результаті підвищення вологи піни, приблизно на 6% її якісні технічні характеристики по теплоізоляції падають на 55%. За нормативним вимогам, монтажною піною необхідно заповнювати тільки ½ від глибини монтажного зазору (примикання). Основою для ущільнення, монтажного зазору, необхідно використовувати спеціальну попередньо стиснуту щільну стрічку (ПСУЛ), гідроізоляційні плівки, ущільнювачі на основі силіконових матеріалів. Основним принципом ущільнення служить те, що його щільність всередині, повинна бути вище ніж зовні.

Нормативні вимоги до монтажних швів

Якісне облаштування монтажних зазорів, забезпечує нормативні вимоги до всієї світлопрозорої огороджувальної конструкції. Основні критерії які пред'являються це: теплоізоляція, звукоізоляція, захищеність від атмосферних опадів, опір до вітрових навантажень, стійкість до дії ультрафіолетових променів, водонепроникність (з внутрішньої сторони), воздухонепроникність (з внутрішнього боку). Всі виникаючі зусилля і навантаження, які впливають на огороджувальні конструкції, впливають на монтажні шви. Дуже важливо, що б навантаження розподілилися рівномірно по всьому периметру примикання. Якість пристрої монтажних зазорів в чому залежить від правильного розміщення кріплень, правильно підібраного матеріалу для ізоляції та ущільнення, а так само умов у яких буде експлуатуватися. При влаштуванні віконних конструкцій з металопластику, монтажні шви йдуть по всьому периметру повинні відповідати нормативним вимогам.

Ізоляція монтажного шва від атмосферних опадів

Монтажні шви періодично піддаються впливу атмосферних опадів (дощу) та ультрафіолетового випромінювання, що призводить до постійної зміни умов функціонування ущільнювачів. Необхідно зауважити, що при використанні не якісного матеріалу для ущільнення, монтажного шва, його структура втрачає свою форму, а разом з тим і свої якісні технічні характеристики. Порушення цілісності структури, відшарування, поява слідів розлому (тріщин) у ущільнювальному матеріалі, сприяє пропущенню атмосферних опадів в монтажні шви, а потім і в середину приміщення. Необхідно відзначити, що при постійному впливі вологи в місцях стіни, які безпосередньо примикають до монтажного шву, виникає велика ймовірність появи грибка, що сильно погіршить мікроклімат приміщення, а іноді може спровокувати хронічні захворювання. Дуже небезпечними є поява мікротріщин які під впливом вітру, води, морозу і ультрафіолету перетворяться на наскрізні величезні розломи. Немаловажливими є вимоги, які застосовуватися до огороджувальних світлопрозорих конструкцій з приводу температурних деформацій (розширення чи звуження). Необхідно позначити, що при підвищенні температури відносно, існуючої, точки роси, в зоні примикання стіни з віконною рамою, рекомендується провести додаткову ізоляцію стику. Якщо знехтувати цією рекомендацією, то є велика ймовірність, що температура на внутрішній частині (яка знаходитися в приміщенні) буде поніжаться, тим самим створюючи процес конденсування (випадання вологи). У зв'язку з цим, процес і якість ущільнення монтажного шва, має дуже велике значення, необхідно передбачити всі можливі нюанси, як конструктивного характеру так і кліматичного. Для створення непрохідного перешкоди, перед таким явищем, як дифузія фахівці з установки металопластикових вікон, повинні володіти високою майстерністю і досвідченістю. Першочерговим завданням є ізоляція монтажного зазору від попадання вологи, а в разі потрапляння її необхідно передбачити канали для зворотного відводу.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com