Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Цей флот назавжди?

«2042 рік — не гранична дата перебування ЧФ в Криму. Російський флот в Севастополі — назавжди! Як Росія не віддасть Курильські острови, так вона не віддасть і Севастополь! Якщо це місто який-небудь керівник російської держави вирішить віддати його, то негайно  втратить свій пост. Його просто зметуть», — заявив екс-командуючий ЧФ РФ адмірал Ігор Касатонов.

«Росії тут треба проявляти більше активності. Необхідно технологічно забезпечувати корвети — нові кораблі XXI століття — зброєю XXI століття. Ці кораблі ЧФ отримає в першу чергу: відповідне рішення головнокомандувач Військово-морським флотом Росії прийняв два роки тому. Постачання нових кораблів і систем озброєння можливе не лише з Севастополя, ми можемо зосередити великі сили в Новоросійську, пропонує використовувати свої порти і Абхазія», — додав Касатонов.

«Усі загрози, з якими боротиметься флот, виникли не учора. Вони лише посилилися останнім часом. Це питання глобального тероризму, загострення відносин між Ізраїлем і арабськими країнами, усі середземноморські конфлікти. Тобто це погрози, які розглядаються для Збройних сил Росії в цілому», — уточнив адмірал.

В той же час він піддав критиці практику участі України, що триває, в спільних навчаннях з НАТО.

***

«Харківський пакт — зрада національних інтересів України і удар по її суверенітету. Комерція вторинна», — переконаний лідер партії «Громадянська позиція» Гриценко.

Він нагадав слова прем’єр-міністра РФ Владимира Путіна про те, що для Росії важливі не лише братські стосунки або фінансові питання, а і загальний з Україною історичний вектор розвитку.

«Я прибічник того, щоб Україна проводила свою політику», — відмітив Гриценко, додавши, що присутність Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року роз’єднує країну. Крім того, глава парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони вважає реальною загрозу терактів в Україні у зв’язку з базуванням Чорноморського флоту РФ.

«Росія вже показала, що задіюватиме флот, де і коли захоче, не погоджуючи цього з Україною. Для нас це небезпека терактів, адже військові знають, що ворога дієво зупиняти ударами по його базах...»

Він також поставив під сумнів енергетичну доцільність харківських угод. «Фактично, будучи енергонадлишковою країною, Україна залежить від російського газу. Ми маємо і своє вугілля, і свій газ на багато років вперед, але ми витрачаємо на одиницю продукції в 5-6 разів більше, ніж розвинені країни», — відмітив він.

Гриценко підкреслив, що від «харківських угод» виграла тільки Росія, а українська влада просто ошукала своїх громадян. «Сьогодні це зрозуміло вже більшість населення України. Це підтверджують останні соціологічні опитування», — додав він.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com