Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЧУТИ СИГНАЛИ ТРИВОГИ

Експерти міжнародної правозахисної організації Freedom House у своєму звіті за результатами лютневого моніторингу ситуації в Україні відмітили надмірну централізацію влади і її концентрацію в руках однієї політичної сили, вибіркове правосуддя і переслідування політичних опонентів, збіль­шення ролі СБУ у політичному житті країни. Міжнародні експерти рекомендують Європі та США пильніше слідкувати за процесами в Україні.

«Фактично весь світ сьогодні посилає сигнали тривоги Україні, рейтинги країни в усіх сферах суттєво впали за останній рік. Може, час зупинитись і не скочуватись у прірву, поки відомо, куди ми рухаємося?», — ділиться своїми думками народний депутат Володимир Стретович.

За його словами, сигнал тривоги від Freedom House, на жаль, підтверджує невтішні тенденції нашого державницького розвитку.

«Ми, громадяни, незалежно від посад, статків, національності, віри, не повинні дозволити перетворити Україну з найбільш перспективних країн пострадянського простору на країну-парію» — переконаний Стретович.

Вже протягом півтора року ми спостерігаємо відкат назад у становленні демократії, реформи гальмуються і заговорюються, їхній зміст вихолощується через політичну доцільність і бюрократичний апарат. «Все це веде до кризового стану свідомості українців, за яким окрім падіння довіри людей до влади, політиків і держави в цілому, слідує соціальна зневіра, глибока прихована агресія, розчарування та деградація». Україна може еволюціонувати до автократії чи клептократії через слабкість демократичних інститутів, політичні маніпуляції та всеохоплюючу корупцію. «Якщо ми не повернемо рух країни по висхідній, то падіння до авторитаризму на кшталт Росії чи Білорусі не за горами, що зруйнує будь-які сподівання на європейську перспективу, демократичну та процвітаючу Україну.

В разі нехтування європейською критикою, висловленою у звітах численних міжнародних організацій та резолюції Європарламенту, шлях України до ЄС буде закритий, можливо, назавжди. Залишається сподіватися, що негативні тенденції мають тимчасовий характер і ніяк не вплинуть на підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із зоною вільної торгівлі», — підсумував народний депутат.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com