Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Залазимо у борг

Уряд готовий вже в жовтні вийти на борговий ринок, щоб притягнути 2,5 мільярда доларів для розрахунку по кредитних зобов’язаннях перед VTB Capital.

Якщо ж ситуація на зовнішньому ринку погіршає, наприклад через дефолт Греції, випустити євробонди в повному об’ємі до кінця року не вдасться, пише Комерсант-Україна. В цьому випадку Мінфіну доведеться у черговий раз подовжувати кредит VTB — повністю або частково, упевнені експерти.

Як розповіло джерело видання, близьке до Міністерства фінансів, випуск єврооблігацій запланований на кінець поточного року. «Мінфін збирався розміщуватися в грудні, щоб притягнути кошти для погашення цього місяця боргів на 2,5 мільярда доларів. Проте нинішня нестабільна ситуація на фінансових ринках вносить свої корективи — Мінфін готовий вийти на зовнішній ринок позик навіть у жовтні, як тільки відчує, що ситуація покращала і можна розраховувати на ставку кращу, ніж зараз»,- відмітило джерело.

Мінфін в 2011 році вже двічі розміщував єврооблігації: на 1,5 мільярда доларів в лютому (строком на 10 років під 7,95% річних) і на 1,25 мільярда доларів в липні (на 5 років під 6,25%). Проте в проекті держбюджету на 2012 рік, поданому до парламенту, уряд вказав об’єм очікуваного нового залучення до кінця року — 2,5 мільярда доларів.

Ці гроші потрібні для погашення в грудні кредиту VTB Capital на 2 мільярди доларів. Згідно з умовами договору, Мінфін може в грудні востаннє пролонгувати позику — до червня 2012 року. Проте раніше в міністерстві заявляли, що кредит подовжуватися не буде. Крім того, 21 грудня Мінфіну належить виплатити 600 мільйонів доларів по єврооблігаціях минулого року.

Випуск запланованого держбюджетом об’єму єврооблігацій дозволить провести повний розрахунок по обох зобов’язаннях. В той же час в Мінфіні допускають можливість, що ситуація на фінансовому ринку не дозволить успішно розмістити бонди.

“У такому разі нам доведеться ще раз пролонгувати кредит VTB. Важливо, що такий крок не приведе до збільшення встановленої межі держборгу, ми лише змінимо терміни випуску єврооблігацій»,- підкреслив співрозмовник.

Ці плани підтверджуються проектом держбюджету на 2012 рік, де заплановано залучення на зовнішніх ринках всього 3,5 мільярда доларів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com