Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

РОСІЙСЬКІ ФАХІВЦІ ПРОТИ ГАЗОВОГО КОНСОРЦІУМУ

Російські експерти скептично ставляться до можливості створення трибічного (УКРАЇНА-РОСІЯ-ЄС) консорціуму по управлінню газотранспортною системою України.

Зокрема, завідувачка відділом розвитку нафтогазового комплексу Росії і світу Інституту енергетичних досліджень РАН Тетяна Митрова зазначила, що ця ідея обговорюється ще з початку 2000-х років, але, на жаль, в сучасних політичних реаліях нездійсненна.

За її словами, тоді була зацікавленість з боку російських і німецьких компаній, але не було політичної підтримки з боку ЄС. Також дуже швидко мінялася позиція, причому в негативний бік. «Як домовлятися, я не дуже розумію. Хоча ідея у якомусь ідеальному світі була б дуже конструктивною», — сказала Т. Митрова.

У свою чергу, генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов відмітив, що в 2002 році були підписані документи по консорціуму. «Після цього вийшов представник українського уряду і сказав, що створення консорціуму означає передачу Україні права на реекспорт газу. Після цього Росія з цього проекту вийшла», — сказав він.

К. Симонов також вважає, що залишається від­критим питання, хто гарантуватиме виконання домовленостей з боку України.

«В Україні влада змі­нюється досить швидко, і в чомусь це добре, але зараз почнеться кругообіг пре­м’є­рів у в’язницях. У цій ситуації, коли зміниться влада, може статися те, що сталося з екс-прем’єром Юлією Тимошенко, коли виявили, що вона зрадник України і не мала права давати вказівки на підписання контракту від 2009 року», — сказав К.Симонов.

Він вважає, що сьогодні бажання європейців увійти до цього консорціуму не спостерігається.

Заступник генерального директора, науковий керівник Російського енергетичного агентства Леонід Григорьев вважає, що через територію України проходить до 140 млрд. куб. м газу, і цей об’єм замістити іншими маршрутами неможливо.

За його словами, модернізувати ГТС України потрібно незалежно від створення консорціуму.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com